Na zahodu Italije, na obali Tirenskega morja, se bo danes odvilo prvo dejanje dirke Tirreno-Adriatico. Na njej zmago brani Tadej Pogačar, ki bo že prvi dan skušal ustvariti razliko do svojih neposrednih tekmecev.
Kot smo že vajeni iz minulih izvedb, se tudi letos dirka začenja v obmorskem mestecu Lido di Camaiore. A nekaj sprememb napram preteklim sezonam vseeno je. Dirka se bo namreč začela s posamičnim kronometrom, katerega na uvodu v dirko nismo videli že vse od leta 2015.
Že na samem uvodu v sedemdnevno dirko bomo lahko odkrili razmerja moči med vsemi favoriti, upamo pa seveda, da se bo slovenski dvojec odrezal čim bolje.
Oba Slovenca danes v krogu favoritov
Na dirki bosta slovenske barve branila Tadej Pogačar (UAE Emirates) in Jan Tratnik (Bahrain Victorious). Za oba bo današnja preizkušnja izjemno pomembna, Pogačar bo namreč skušal ustvariti prednost pred zasledovalci, Tratnik pa se bo želel vmešati v boj za zmago.
Oba Slovenca se bosta na progo podala kot zadnja člana svoje ekipe, kar pomeni, da ju na progi lahko pričakujemo povsem na koncu. Jan Tratnik bo po štartni klančini zapeljal ob 16.40, Tadej Pogačar pa kot povsem zadnji tekmovalec 16 minut kasneje.
Pogačar proti Evenepoelu
Kolesarski navdušenci bomo končno dočakali dolgo pričakovan dvoboj med slovenskim in belgijskim čudežnim dečkom. V preteklosti sta se Pogačar in Remco Evenepoel sicer že srečevala, a nikoli na etapnih dirkah.
Dvoboj, kateri naj bi zaznamoval prihodnost kolesarstva, bo tako dobil prvo poglavje. V vlogi favorita je seveda Pogačar, a tudi mladi Belgijec na začetku sezone prikazuje dobro formo. V svojem žepu že ima tri zmage, eno manj od Slovenca.
Ganna korak pred drugimi
Ravninski kronometri so rezervirani za Filippa Ganno (Ineos Grenadiers). Italijan se na 14-kilometrsko traso podaja kot prvi favorit in vse drugo, kot njegova zmaga bi bilo veliko presenečenje.
V preteklosti je dokazal, da je najboljši kronometrist sveta, ki mu lahko tu in tam parirajo le redki. Nikogar izmed njih danes ni na štartu, čeprav je v karavani kar nekaj dobrih kronometristov, a nihče ni na nivoju, ki ga dosega 25-letnik.
Prenos bo od 16.00 dalje potekal na kanalu Eurosport.
1 | BASSO Leonardo | Astana Qazaqstan Team | 14:10:00 |
2 | MATTHEWS Michael | Team BikeExchange – Jayco | 14:11:00 |
3 | PASQUALON Andrea | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 14:12:00 |
4 | LONARDI Giovanni | EOLO-Kometa | 14:13:00 |
5 | SWIFT Ben | INEOS Grenadiers | 14:14:00 |
6 | EWAN Caleb | Lotto Soudal | 14:15:00 |
7 | BOUWMAN Koen | Jumbo-Visma | 14:16:00 |
8 | SÜTTERLIN Jasha | Bahrain – Victorious | 14:17:00 |
9 | ČERNÝ Josef | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 14:18:00 |
10 | COSNEFROY Benoît | AG2R Citroën Team | 14:19:00 |
11 | ARCAS Jorge | Movistar Team | 14:20:00 |
12 | BARGUIL Warren | Team Arkéa Samsic | 14:21:00 |
13 | MARENGO Umberto | Drone Hopper – Androni Giocattoli | 14:22:00 |
14 | STANNARD Robert | Alpecin-Fenix | 14:23:00 |
15 | HALLER Marco | BORA – hansgrohe | 14:24:00 |
16 | FERRON Valentin | TotalEnergies | 14:25:00 |
17 | CAICEDO Jonathan Klever | EF Education-EasyPost | 14:26:00 |
18 | SIMMONS Quinn | Trek – Segafredo | 14:27:00 |
19 | DUCHESNE Antoine | Groupama – FDJ | 14:28:00 |
20 | RASTELLI Luca | Bardiani-CSF-Faizanè | 14:29:00 |
21 | DOWSETT Alex | Israel – Premier Tech | 14:30:00 |
22 | DAINESE Alberto | Team DSM | 14:31:00 |
23 | ACKERMANN Pascal | UAE Team Emirates | 14:32:00 |
24 | TEJADA Harold | Astana Qazaqstan Team | 14:33:00 |
25 | GROVES Kaden | Team BikeExchange – Jayco | 14:34:00 |
26 | PETIT Adrien | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 14:35:00 |
27 | MAESTRI Mirco | EOLO-Kometa | 14:36:00 |
28 | PORTE Richie | INEOS Grenadiers | 14:37:00 |
29 | SWEENY Harry | Lotto Soudal | 14:38:00 |
30 | KOOIJ Olav | Jumbo-Visma | 14:39:00 |
31 | CARUSO Damiano | Bahrain – Victorious | 14:40:00 |
32 | CAVENDISH Mark | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 14:41:00 |
33 | VAN AVERMAET Greg | AG2R Citroën Team | 14:42:00 |
34 | RUBIO Einer Augusto | Movistar Team | 14:43:00 |
35 | RIOU Alan | Team Arkéa Samsic | 14:44:00 |
36 | ZARDINI Edoardo | Drone Hopper – Androni Giocattoli | 14:45:00 |
37 | GOGL Michael | Alpecin-Fenix | 14:46:00 |
38 | BENEDETTI Cesare | BORA – hansgrohe | 14:47:00 |
39 | SIMON Julien | TotalEnergies | 14:48:00 |
40 | GUERREIRO Ruben | EF Education-EasyPost | 14:49:00 |
41 | MOSCHETTI Matteo | Trek – Segafredo | 14:50:00 |
42 | CIMOLAI Davide | Cofidis | 14:51:00 |
43 | GUARNIERI Jacopo | Groupama – FDJ | 14:52:00 |
44 | VISCONTI Giovanni | Bardiani-CSF-Faizanè | 14:53:00 |
45 | NEILANDS Krists | Israel – Premier Tech | 14:54:00 |
46 | BARDET Romain | Team DSM | 14:55:00 |
47 | RICHEZE Maximiliano | UAE Team Emirates | 14:56:00 |
48 | MARTINELLI Davide | Astana Qazaqstan Team | 14:57:00 |
49 | GRMAY Tsgabu | Team BikeExchange – Jayco | 14:58:00 |
50 | VAN DER HOORN Taco | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 14:59:00 |
51 | FORTUNATO Lorenzo | EOLO-Kometa | 15:00:00 |
52 | VIVIANI Elia | INEOS Grenadiers | 15:01:00 |
53 | KLUGE Roger | Lotto Soudal | 15:02:00 |
54 | VAN DER SANDE Tosh | Jumbo-Visma | 15:03:00 |
55 | BILBAO Pello | Bahrain – Victorious | 15:04:00 |
56 | HONORÉ Mikkel Frølich | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 15:05:00 |
57 | VENDRAME Andrea | AG2R Citroën Team | 15:06:00 |
58 | NORSGAARD Mathias | Movistar Team | 15:07:00 |
59 | BOUHANNI Nacer | Team Arkéa Samsic | 15:08:00 |
60 | CEPEDA Jefferson Alexander | Drone Hopper – Androni Giocattoli | 15:09:00 |
61 | MEURISSE Xandro | Alpecin-Fenix | 15:10:00 |
62 | MEEUS Jordi | BORA – hansgrohe | 15:11:00 |
63 | RODRÍGUEZ Cristián | TotalEnergies | 15:12:00 |
64 | SCULLY Tom | EF Education-EasyPost | 15:13:00 |
65 | SKUJIŅŠ Toms | Trek – Segafredo | 15:14:00 |
66 | CONSONNI Simone | Cofidis | 15:15:00 |
67 | PINOT Thibaut | Groupama – FDJ | 15:16:00 |
68 | CAÑAVERAL Johnatan | Bardiani-CSF-Faizanè | 15:17:00 |
69 | ZABEL Rick | Israel – Premier Tech | 15:18:00 |
70 | ARENSMAN Thymen | Team DSM | 15:19:00 |
71 | FORMOLO Davide | UAE Team Emirates | 15:20:00 |
72 | VELASCO Simone | Astana Qazaqstan Team | 15:21:00 |
73 | EDMONDSON Alex | Team BikeExchange – Jayco | 15:22:00 |
74 | KRISTOFF Alexander | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 15:23:00 |
75 | GAVAZZI Francesco | EOLO-Kometa | 15:24:00 |
76 | NARVÁEZ Jhonatan | INEOS Grenadiers | 15:25:00 |
77 | SCHWARZMANN Michael | Lotto Soudal | 15:26:00 |
78 | KUSS Sepp | Jumbo-Visma | 15:27:00 |
79 | HAUSSLER Heinrich | Bahrain – Victorious | 15:28:00 |
80 | ALAPHILIPPE Julian | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 15:29:00 |
81 | BOUCHARD Geoffrey | AG2R Citroën Team | 15:30:00 |
82 | MAS Lluís | Movistar Team | 15:31:00 |
83 | RUSSO Clément | Team Arkéa Samsic | 15:32:00 |
84 | SEPÚLVEDA Eduardo | Drone Hopper – Androni Giocattoli | 15:33:00 |
85 | VERMEERSCH Gianni | Alpecin-Fenix | 15:34:00 |
86 | FABBRO Matteo | BORA – hansgrohe | 15:35:00 |
87 | BOASSON HAGEN Edvald | TotalEnergies | 15:36:00 |
88 | VALGREN Michael | EF Education-EasyPost | 15:37:00 |
89 | BRAMBILLA Gianluca | Trek – Segafredo | 15:38:00 |
90 | VILLELLA Davide | Cofidis | 15:39:00 |
91 | LUDVIGSSON Tobias | Groupama – FDJ | 15:40:00 |
92 | GABBURO Davide | Bardiani-CSF-Faizanè | 15:41:00 |
93 | IMPEY Daryl | Israel – Premier Tech | 15:42:00 |
94 | HAMILTON Chris | Team DSM | 15:43:00 |
95 | SOLER Marc | UAE Team Emirates | 15:44:00 |
96 | BOARO Manuele | Astana Qazaqstan Team | 15:45:00 |
97 | KONYCHEV Alexander | Team BikeExchange – Jayco | 15:46:00 |
98 | BYSTRØM Sven Erik | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 15:47:00 |
99 | ROSA Diego | EOLO-Kometa | 15:48:00 |
100 | GEOGHEGAN HART Tao | INEOS Grenadiers | 15:49:00 |
101 | SELIG Rüdiger | Lotto Soudal | 15:50:00 |
102 | VAN EMDEN Jos | Jumbo-Visma | 15:51:00 |
103 | LANDA Mikel | Bahrain – Victorious | 15:52:00 |
104 | BALLERINI Davide | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 15:53:00 |
105 | CALMEJANE Lilian | AG2R Citroën Team | 15:54:00 |
106 | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team | 15:55:00 |
107 | MCLAY Daniel | Team Arkéa Samsic | 15:56:00 |
108 | BAIS Mattia | Drone Hopper – Androni Giocattoli | 15:57:00 |
109 | PLANCKAERT Edward | Alpecin-Fenix | 15:58:00 |
110 | HINDLEY Jai | BORA – hansgrohe | 15:59:00 |
111 | OSS Daniel | TotalEnergies | 16:00:00 |
112 | CORT Magnus | EF Education-EasyPost | 16:01:00 |
113 | CATALDO Dario | Trek – Segafredo | 16:02:00 |
114 | PEREZ Anthony | Cofidis | 16:03:00 |
115 | DÉMARE Arnaud | Groupama – FDJ | 16:04:00 |
116 | FIORELLI Filippo | Bardiani-CSF-Faizanè | 16:05:00 |
117 | NIZZOLO Giacomo | Israel – Premier Tech | 16:06:00 |
118 | NIEUWENHUIS Joris | Team DSM | 16:07:00 |
119 | MAJKA Rafał | UAE Team Emirates | 16:08:00 |
120 | MOSCON Gianni | Astana Qazaqstan Team | 16:09:00 |
121 | CRADDOCK Lawson | Team BikeExchange – Jayco | 16:10:00 |
122 | ROTA Lorenzo | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 16:11:00 |
123 | BAIS Davide | EOLO-Kometa | 16:12:00 |
124 | CARAPAZ Richard | INEOS Grenadiers | 16:13:00 |
125 | VAN GILS Maxim | Lotto Soudal | 16:14:00 |
126 | AFFINI Edoardo | Jumbo-Visma | 16:15:00 |
127 | BAUHAUS Phil | Bahrain – Victorious | 16:16:00 |
128 | ASGREEN Kasper | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 16:17:00 |
129 | SCHÄR Michael | AG2R Citroën Team | 16:18:00 |
130 | ARANBURU Alex | Movistar Team | 16:19:00 |
131 | BOUET Maxime | Team Arkéa Samsic | 16:20:00 |
132 | TESFATSION Natnael | Drone Hopper – Androni Giocattoli | 16:21:00 |
133 | MERLIER Tim | Alpecin-Fenix | 16:22:00 |
134 | KELDERMAN Wilco | BORA – hansgrohe | 16:23:00 |
135 | SAGAN Peter | TotalEnergies | 16:24:00 |
136 | PADUN Mark | EF Education-EasyPost | 16:25:00 |
137 | THEUNS Edward | Trek – Segafredo | 16:26:00 |
138 | LAFAY Victor | Cofidis | 16:27:00 |
139 | SINKELDAM Ramon | Groupama – FDJ | 16:28:00 |
140 | MODOLO Sacha | Bardiani-CSF-Faizanè | 16:29:00 |
141 | FUGLSANG Jakob | Israel – Premier Tech | 16:30:00 |
142 | ARNDT Nikias | Team DSM | 16:31:00 |
143 | BJERG Mikkel | UAE Team Emirates | 16:32:00 |
144 | LÓPEZ Miguel Ángel | Astana Qazaqstan Team | 16:33:00 |
145 | SOBRERO Matteo | Team BikeExchange – Jayco | 16:34:00 |
146 | POZZOVIVO Domenico | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 16:35:00 |
147 | ALBANESE Vincenzo | EOLO-Kometa | 16:36:00 |
148 | GANNA Filippo | INEOS Grenadiers | 16:37:00 |
149 | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 16:38:00 |
150 | VINGEGAARD Jonas | Jumbo-Visma | 16:39:00 |
151 | TRATNIK Jan | Bahrain – Victorious | 16:40:00 |
152 | EVENEPOEL Remco | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 16:41:00 |
153 | JUNGELS Bob | AG2R Citroën Team | 16:42:00 |
154 | MAS Enric | Movistar Team | 16:43:00 |
155 | GUERNALEC Thibault | Team Arkéa Samsic | 16:44:00 |
156 | RESTREPO Jhonatan | Drone Hopper – Androni Giocattoli | 16:45:00 |
157 | OLDANI Stefano | Alpecin-Fenix | 16:46:00 |
158 | BUCHMANN Emanuel | BORA – hansgrohe | 16:47:00 |
159 | BODNAR Maciej | TotalEnergies | 16:48:00 |
160 | URÁN Rigoberto | EF Education-EasyPost | 16:49:00 |
161 | CICCONE Giulio | Trek – Segafredo | 16:50:00 |
162 | THOMAS Benjamin | Cofidis | 16:51:00 |
163 | KONOVALOVAS Ignatas | Groupama – FDJ | 16:52:00 |
164 | TONELLI Alessandro | Bardiani-CSF-Faizanè | 16:53:00 |
165 | BRÄNDLE Matthias | Israel – Premier Tech | 16:54:00 |
166 | TUSVELD Martijn | Team DSM | 16:55:00 |
167 | POGAČAR Tadej | UAE Team Emirates | 16:56:00 |