Dirka po Italiji je končno tu. Za Slovence bo letos še posebej zanimiva, saj se v boj za končno zmago podaja Primož Roglič. Ta bo že na prvi etapi meril na najvišja mesta. Žal v karavani zaradi poškodbe na treningu ni več Jana Tratnika.
Deset minut pred 14. uro bo s štartne klančine v Fossacesiji zapeljal Laurens Huys in 106. izvedba Dirke po Italiji se bo tudi uradno začela.
Kolesarji se bodo na povsem ravno traso v dolžini 19,6 kilometra podajali v razmiku ene minute. Kot smo vajeni, bodo ob napovedanem lepem vremenu prva štartna mesta zasedli kolesarji, ki na dirki in etapi ne ciljajo na najvišja mesta. Mnogi bodo tudi preverjali traso za svoje kapetane, katere lahko na telu pričakujemo mnogo kasneje.
Slovenske navdušence zanima predvsem štartni čas Primoža Rogliča. Naš junak bo na progo zapeljal v sklopu zadnjega paketa kolesarjev. Njegov štartni čas je 16.35.
Roglič bo svojo vožnjo začel za glavnim tekmecem Remcom Evenepoelom. Ta se bo na traso podal minuto pred našim zvezdnikom, ki bo tako imel na cesti precej dobro tarčo za lovljenje.
V karavani bi moral biti tudi Jan Tratnik, a se je žal na zadnjem treningu v petek poškodoval in ostal brez nastopa. Na njegovo mesto je prišel Thomas Gloag, ki bo na vrhu štartne klančine ob 14.45, ki je bil štartni čas Jana Tratnika.
ŠTARTNI ČASI
# | PRIIMEK in IME | EKIPA | ŠT. ČAS |
---|---|---|---|
1 | HUYS Laurens | Intermarché – Circus – Wanty | 13:50:00 |
2 | STEWART Campbell | Team Jayco AlUla | 13:51:00 |
3 | GANDIN Stefano | Team Corratec – Selle Italia | 13:52:00 |
4 | CHAMPION Thomas | Cofidis | 13:53:00 |
5 | GAVIRIA Fernando | Movistar Team | 13:54:00 |
6 | SÜTTERLIN Jasha | Bahrain – Victorious | 13:55:00 |
7 | GIBBONS Ryan | UAE Team Emirates | 13:56:00 |
8 | SÁNCHEZ Luis León | Astana Qazaqstan Team | 13:57:00 |
9 | DAINESE Alberto | Team DSM | 13:58:00 |
10 | KIRSCH Alex | Trek – Segafredo | 13:59:00 |
11 | BALLERINI Davide | Soudal – Quick Step | 14:00:00 |
12 | BOUWMAN Koen | Jumbo-Visma | 14:01:00 |
13 | LIENHARD Fabian | Groupama – FDJ | 14:02:00 |
14 | SWIFT Ben | INEOS Grenadiers | 14:03:00 |
15 | DENZ Nico | BORA – hansgrohe | 14:04:00 |
16 | VENDRAME Andrea | AG2R Citroën Team | 14:05:00 |
17 | COVILI Luca | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 14:06:00 |
18 | DE BOD Stefan | EF Education-EasyPost | 14:07:00 |
19 | RICCITELLO Matthew | Israel – Premier Tech | 14:08:00 |
20 | BAIS Mattia | EOLO-Kometa | 14:09:00 |
21 | RUSSO Clément | Team Arkéa Samsic | 14:10:00 |
22 | KRIEGER Alexander | Alpecin-Deceuninck | 14:11:00 |
23 | BONIFAZIO Niccolò | Intermarché – Circus – Wanty | 14:12:00 |
24 | PÖSTLBERGER Lukas | Team Jayco AlUla | 14:13:00 |
25 | QUARTERMAN Charlie | Team Corratec – Selle Italia | 14:14:00 |
26 | TOUMIRE Hugo | Cofidis | 14:15:00 |
27 | TORRES Albert | Movistar Team | 14:16:00 |
28 | ZAMBANINI Edoardo | Bahrain – Victorious | 14:17:00 |
29 | ACKERMANN Pascal | UAE Team Emirates | 14:18:00 |
30 | PRONSKIY Vadim | Astana Qazaqstan Team | 14:19:00 |
31 | MÄRKL Niklas | Team DSM | 14:20:00 |
32 | SKUJIŅŠ Toms | Trek – Segafredo | 14:21:00 |
33 | ČERNÝ Josef | Soudal – Quick Step | 14:22:00 |
34 | DENNIS Rohan | Jumbo-Visma | 14:23:00 |
35 | KONOVALOVAS Ignatas | Groupama – FDJ | 14:24:00 |
36 | PUCCIO Salvatore | INEOS Grenadiers | 14:25:00 |
37 | JUNGELS Bob | BORA – hansgrohe | 14:26:00 |
38 | PARET-PEINTRE Valentin | AG2R Citroën Team | 14:27:00 |
39 | FIORELLI Filippo | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 14:28:00 |
40 | HEALY Ben | EF Education-EasyPost | 14:29:00 |
41 | BERWICK Sebastian | Israel – Premier Tech | 14:30:00 |
42 | GAVAZZI Francesco | EOLO-Kometa | 14:31:00 |
43 | BARGUIL Warren | Team Arkéa Samsic | 14:32:00 |
44 | GROVES Kaden | Alpecin-Deceuninck | 14:33:00 |
45 | PETILLI Simone | Intermarché – Circus – Wanty | 14:34:00 |
46 | ZANA Filippo | Team Jayco AlUla | 14:35:00 |
47 | DALLA VALLE Nicolas | Team Corratec – Selle Italia | 14:36:00 |
48 | BIDARD François | Cofidis | 14:37:00 |
49 | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 14:38:00 |
50 | MILAN Jonathan | Bahrain – Victorious | 14:39:00 |
51 | FORMOLO Davide | UAE Team Emirates | 14:40:00 |
52 | BATTISTELLA Samuele | Astana Qazaqstan Team | 14:41:00 |
53 | HVIDEBERG Jonas Iversby | Team DSM | 14:42:00 |
54 | MOLLEMA Bauke | Trek – Segafredo | 14:43:00 |
55 | SERRY Pieter | Soudal – Quick Step | 14:44:00 |
56 | GLOAG Thomas | Jumbo-Visma | 14:45:00 |
57 | STEWART Jake | Groupama – FDJ | 14:46:00 |
58 | DE PLUS Laurens | INEOS Grenadiers | 14:47:00 |
59 | BENEDETTI Cesare | BORA – hansgrohe | 14:48:00 |
60 | CHEREL Mikaël | AG2R Citroën Team | 14:49:00 |
61 | MARCELLUSI Martin | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 14:50:00 |
62 | CORT Magnus | EF Education-EasyPost | 14:51:00 |
63 | CLARKE Simon | Israel – Premier Tech | 14:52:00 |
64 | SEVILLA Diego Pablo | EOLO-Kometa | 14:53:00 |
65 | DEKKER David | Team Arkéa Samsic | 14:54:00 |
66 | RIESEBEEK Oscar | Alpecin-Deceuninck | 14:55:00 |
67 | MARIT Arne | Intermarché – Circus – Wanty | 14:56:00 |
68 | DE MARCHI Alessandro | Team Jayco AlUla | 14:57:00 |
69 | VACEK Karel | Team Corratec – Selle Italia | 14:58:00 |
70 | ROCHAS Rémy | Cofidis | 14:59:00 |
71 | RODRÍGUEZ Óscar | Movistar Team | 15:00:00 |
72 | BUITRAGO Santiago | Bahrain – Victorious | 15:01:00 |
73 | COVI Alessandro | UAE Team Emirates | 15:02:00 |
74 | VELASCO Simone | Astana Qazaqstan Team | 15:03:00 |
75 | STORK Florian | Team DSM | 15:04:00 |
76 | PEDERSEN Mads | Trek – Segafredo | 15:05:00 |
77 | HIRT Jan | Soudal – Quick Step | 15:06:00 |
78 | KUSS Sepp | Jumbo-Visma | 15:07:00 |
79 | VAN DEN BERG Lars | Groupama – FDJ | 15:08:00 |
80 | SIVAKOV Pavel | INEOS Grenadiers | 15:09:00 |
81 | PALZER Anton | BORA – hansgrohe | 15:10:00 |
82 | WARBASSE Larry | AG2R Citroën Team | 15:11:00 |
83 | TONELLI Alessandro | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 15:12:00 |
84 | CARTHY Hugh | EF Education-EasyPost | 15:13:00 |
85 | GEE Derek | Israel – Premier Tech | 15:14:00 |
86 | FORTUNATO Lorenzo | EOLO-Kometa | 15:15:00 |
87 | RIES Michel | Team Arkéa Samsic | 15:16:00 |
88 | SINKELDAM Ramon | Alpecin-Deceuninck | 15:17:00 |
89 | REX Laurenz | Intermarché – Circus – Wanty | 15:18:00 |
90 | SCOTSON Callum | Team Jayco AlUla | 15:19:00 |
91 | IACCHI Alessandro | Team Corratec – Selle Italia | 15:20:00 |
92 | CIMOLAI Davide | Cofidis | 15:21:00 |
93 | KANTER Max | Movistar Team | 15:22:00 |
94 | PASQUALON Andrea | Bahrain – Victorious | 15:23:00 |
95 | MCNULTY Brandon | UAE Team Emirates | 15:24:00 |
96 | CAVENDISH Mark | Astana Qazaqstan Team | 15:25:00 |
97 | TUSVELD Martijn | Team DSM | 15:26:00 |
98 | GHEBREIGZABHIER Amanuel | Trek – Segafredo | 15:27:00 |
99 | VAN WILDER Ilan | Soudal – Quick Step | 15:28:00 |
100 | OOMEN Sam | Jumbo-Visma | 15:29:00 |
101 | MOLARD Rudy | Groupama – FDJ | 15:30:00 |
102 | ARENSMAN Thymen | INEOS Grenadiers | 15:31:00 |
103 | ALEOTTI Giovanni | BORA – hansgrohe | 15:32:00 |
104 | LAPEIRA Paul | AG2R Citroën Team | 15:33:00 |
105 | MULUBRHAN Henok | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 15:34:00 |
106 | URÁN Rigoberto | EF Education-EasyPost | 15:35:00 |
107 | POZZOVIVO Domenico | Israel – Premier Tech | 15:36:00 |
108 | MAESTRI Mirco | EOLO-Kometa | 15:37:00 |
109 | BOUET Maxime | Team Arkéa Samsic | 15:38:00 |
110 | LEYSEN Senne | Alpecin-Deceuninck | 15:39:00 |
111 | ROTA Lorenzo | Intermarché – Circus – Wanty | 15:40:00 |
112 | HEPBURN Michael | Team Jayco AlUla | 15:41:00 |
113 | STOJNIĆ Veljko | Team Corratec – Selle Italia | 15:42:00 |
114 | LASTRA Jonathan | Cofidis | 15:43:00 |
115 | BARTA Will | Movistar Team | 15:44:00 |
116 | HAIG Jack | Bahrain – Victorious | 15:45:00 |
117 | VINE Jay | UAE Team Emirates | 15:46:00 |
118 | DOMBROWSKI Joe | Astana Qazaqstan Team | 15:47:00 |
119 | MAYRHOFER Marius | Team DSM | 15:48:00 |
120 | TESFATSION Natnael | Trek – Segafredo | 15:49:00 |
121 | VERVAEKE Louis | Soudal – Quick Step | 15:50:00 |
122 | HESSMANN Michel | Jumbo-Visma | 15:51:00 |
123 | ARMIRAIL Bruno | Groupama – FDJ | 15:52:00 |
124 | GEOGHEGAN HART Tao | INEOS Grenadiers | 15:53:00 |
125 | KONRAD Patrick | BORA – hansgrohe | 15:54:00 |
126 | PRODHOMME Nicolas | AG2R Citroën Team | 15:55:00 |
127 | MAGLI Filippo | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 15:56:00 |
128 | CEPEDA Jefferson Alexander | EF Education-EasyPost | 15:57:00 |
129 | WÜRTZ SCHMIDT Mads | Israel – Premier Tech | 15:58:00 |
130 | BAIS Davide | EOLO-Kometa | 15:59:00 |
131 | VERRE Alessandro | Team Arkéa Samsic | 16:00:00 |
132 | CONCI Nicola | Alpecin-Deceuninck | 16:01:00 |
133 | TAARAMÄE Rein | Intermarché – Circus – Wanty | 16:02:00 |
134 | MATTHEWS Michael | Team Jayco AlUla | 16:03:00 |
135 | KONYCHEV Alexander | Team Corratec – Selle Italia | 16:04:00 |
136 | DELETTRE Alexandre | Cofidis | 16:05:00 |
137 | VERONA Carlos | Movistar Team | 16:06:00 |
138 | CARUSO Damiano | Bahrain – Victorious | 16:07:00 |
139 | ALMEIDA João | UAE Team Emirates | 16:08:00 |
140 | SCARONI Christian | Astana Qazaqstan Team | 16:09:00 |
141 | VANHOUCKE Harm | Team DSM | 16:10:00 |
142 | VERGAERDE Otto | Trek – Segafredo | 16:11:00 |
143 | CATTANEO Mattia | Soudal – Quick Step | 16:12:00 |
144 | AFFINI Edoardo | Jumbo-Visma | 16:13:00 |
145 | PINOT Thibaut | Groupama – FDJ | 16:14:00 |
146 | THOMAS Geraint | INEOS Grenadiers | 16:15:00 |
147 | KÄMNA Lennard | BORA – hansgrohe | 16:16:00 |
148 | PARET-PEINTRE Aurélien | AG2R Citroën Team | 16:17:00 |
149 | GABBURO Davide | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 16:18:00 |
150 | CAICEDO Jonathan Klever | EF Education-EasyPost | 16:19:00 |
151 | WILLIAMS Stephen | Israel – Premier Tech | 16:20:00 |
152 | ALBANESE Vincenzo | EOLO-Kometa | 16:21:00 |
153 | RIOU Alan | Team Arkéa Samsic | 16:22:00 |
154 | SBARAGLI Kristian | Alpecin-Deceuninck | 16:23:00 |
155 | BYSTRØM Sven Erik | Intermarché – Circus – Wanty | 16:24:00 |
156 | DUNBAR Eddie | Team Jayco AlUla | 16:25:00 |
157 | CONTI Valerio | Team Corratec – Selle Italia | 16:26:00 |
158 | CONSONNI Simone | Cofidis | 16:27:00 |
159 | RUBIO Einer Augusto | Movistar Team | 16:28:00 |
160 | ARASHIRO Yukiya | Bahrain – Victorious | 16:29:00 |
161 | ULISSI Diego | UAE Team Emirates | 16:30:00 |
162 | MOSCON Gianni | Astana Qazaqstan Team | 16:31:00 |
163 | LEKNESSUND Andreas | Team DSM | 16:32:00 |
164 | HOOLE Daan | Trek – Segafredo | 16:33:00 |
165 | EVENEPOEL Remco | Soudal – Quick Step | 16:34:00 |
166 | ROGLIČ Primož | Jumbo-Visma | 16:35:00 |
167 | KÜNG Stefan | Groupama – FDJ | 16:36:00 |
168 | GANNA Filippo | INEOS Grenadiers | 16:37:00 |
169 | VLASOV Aleksandr | BORA – hansgrohe | 16:38:00 |
170 | BAUDIN Alex | AG2R Citroën Team | 16:39:00 |
171 | ZOCCARATO Samuele | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 16:40:00 |
172 | BETTIOL Alberto | EF Education-EasyPost | 16:41:00 |
173 | FRIGO Marco | Israel – Premier Tech | 16:42:00 |
174 | FETTER Erik | EOLO-Kometa | 16:43:00 |
175 | GUERNALEC Thibault | Team Arkéa Samsic | 16:44:00 |
176 | OLDANI Stefano | Alpecin-Deceuninck | 16:45:00 |