Letošnja Dirke po Franciji ima le eno vožnjo na čas. Povsem možno je, da bo prav ta odločilna, saj se Tadej Pogačar in Jonas Vingegaard že dva tedna borita za vsako sekundo, resne razlike pa ne ustvari ne eden ne drugi.
Vožnja na čas bo potekala na kratki, a težki trasi. Dolga bo le 22,4 kilometra, a bo postregla s kar 636 višinskimi metri.
Najzahtevnejši del trase bo zagotovo zaključni vzpon. Čeprav bodo kolesarji pred njim že premagali en kratek, a strm klanec, pa se pričakuje, da se bo razlika ustvarjala v zadnjih kilometrih.
Kolesarje čaka dobrih šest kilometrov vzpona, ki postreže z naklonom okoli 7 %. Organizatorji so na vrhu prvega strmejšega dela, kjer povprečni naklon znaša 8,5 %, postavili gorski cilj, a vzpon se nato nadaljuje vse do ciljne črte.
Vsi nestrpno pričakujemo predvsem nastop Tadeja Pogačarja in Jonasa Vingegaarda. Dvojica se bo na progo podala kot zadnja, pri čemer bo prvi po štartni klančini zapeljal Slovenec. Štartal bo ob 16.58, Danec pa se bo na pot podal dve minuti kasneje.
Dvojico v skupnem seštevku ločuje 10 sekund. Oba veljata za izjemno dobra kronometrista, še posebej na nekoliko bolj zahtevnih gorskih kronometrih. Težko je torej napovedati, kdo bo zmagovalec dvoboja, a gotovo razlika ne bo velika.
Še pred Pogačarjem se bosta na pot podala še dva Slovenca. Prvi bo nastopil Luka Mezgec ob 13:52:30, dobro uro kasneje pa se bo trase lotil še Matej Mohorič, ki ima štartni čas 15:07:30.
# | PRIIMEK in IME | EKIPA | ŠT. ČAS |
---|---|---|---|
1 | MØRKØV Michael | Soudal – Quick Step | 13:05:00 |
2 | BOL Cees | Astana Qazaqstan Team | 13:06:00 |
3 | FEDOROV Yevgeniy | Astana Qazaqstan Team | 13:07:00 |
4 | FRISON Frederik | Lotto Dstny | 13:08:00 |
5 | ZINGLE Axel | Cofidis | 13:09:00 |
6 | BAUHAUS Phil | Bahrain – Victorious | 13:10:00 |
7 | EDMONDSON Alex | Team dsm – firmenich | 13:11:00 |
8 | WELSFORD Sam | Team dsm – firmenich | 13:12:00 |
9 | DEGENKOLB John | Team dsm – firmenich | 13:13:00 |
10 | MEEUS Jordi | BORA – hansgrohe | 13:14:00 |
11 | RENARD Alexis | Cofidis | 13:15:00 |
12 | GROENEWEGEN Dylan | Team Jayco AlUla | 13:16:00 |
13 | PETIT Adrien | Intermarché – Circus – Wanty | 13:17:00 |
14 | WÆRENSKJOLD Søren | Uno-X Pro Cycling Team | 13:18:00 |
15 | EEKHOFF Nils | Team dsm – firmenich | 13:19:30 |
16 | DE BUYST Jasper | Lotto Dstny | 13:21:00 |
17 | MOSCON Gianni | Astana Qazaqstan Team | 13:22:30 |
18 | REINDERS Elmar | Team Jayco AlUla | 13:24:00 |
19 | PICHON Laurent | Team Arkéa Samsic | 13:25:30 |
20 | DEVENYNS Dries | Soudal – Quick Step | 13:27:00 |
21 | MOZZATO Luca | Team Arkéa Samsic | 13:28:30 |
22 | VERMEERSCH Florian | Lotto Dstny | 13:30:00 |
23 | KRISTOFF Alexander | Uno-X Pro Cycling Team | 13:31:30 |
24 | BJERG Mikkel | UAE Team Emirates | 13:33:00 |
25 | SAGAN Peter | TotalEnergies | 13:34:30 |
26 | DECLERCQ Tim | Soudal – Quick Step | 13:36:00 |
27 | LE GAC Olivier | Groupama – FDJ | 13:37:30 |
28 | BIERMANS Jenthe | Team Arkéa Samsic | 13:39:00 |
29 | DURBRIDGE Luke | Team Jayco AlUla | 13:40:30 |
30 | GOGL Michael | Alpecin-Deceuninck | 13:42:00 |
31 | ARNDT Nikias | Bahrain – Victorious | 13:43:30 |
32 | BOIVIN Guillaume | Israel – Premier Tech | 13:45:00 |
33 | GIRMAY Biniam | Intermarché – Circus – Wanty | 13:46:30 |
34 | KRAGH ANDERSEN Søren | Alpecin-Deceuninck | 13:48:00 |
35 | JUUL-JENSEN Christopher | Team Jayco AlUla | 13:49:30 |
36 | DILLIER Silvan | Alpecin-Deceuninck | 13:51:00 |
37 | MEZGEC Luka | Team Jayco AlUla | 13:52:30 |
38 | VAN POPPEL Danny | BORA – hansgrohe | 13:54:00 |
39 | TILLER Rasmus | Uno-X Pro Cycling Team | 13:55:30 |
40 | TRENTIN Matteo | UAE Team Emirates | 13:57:00 |
41 | AMADOR Andrey | EF Education-EasyPost | 13:58:30 |
42 | PEDERSEN Mads | Lidl – Trek | 14:00:00 |
43 | SMITH Dion | Intermarché – Circus – Wanty | 14:01:30 |
44 | RICKAERT Jonas | Alpecin-Deceuninck | 14:03:00 |
45 | KIRSCH Alex | Lidl – Trek | 14:04:30 |
46 | LAMPAERT Yves | Soudal – Quick Step | 14:06:00 |
47 | CAVAGNA Rémi | Soudal – Quick Step | 14:07:30 |
48 | LAENGEN Vegard Stake | UAE Team Emirates | 14:09:00 |
49 | WRIGHT Fred | Bahrain – Victorious | 14:10:30 |
50 | HERMANS Quinten | Alpecin-Deceuninck | 14:12:00 |
51 | PHILIPSEN Jasper | Alpecin-Deceuninck | 14:13:30 |
52 | CLARKE Simon | Israel – Premier Tech | 14:15:00 |
53 | COSNEFROY Benoît | AG2R Citroën Team | 14:16:30 |
54 | COQUARD Bryan | Cofidis | 14:18:00 |
55 | TURGIS Anthony | TotalEnergies | 14:19:30 |
56 | CHARMIG Anthon | Uno-X Pro Cycling Team | 14:21:00 |
57 | TEUNISSEN Mike | Intermarché – Circus – Wanty | 14:22:30 |
58 | BOASSON HAGEN Edvald | TotalEnergies | 14:24:00 |
59 | STRONG Corbin | Israel – Premier Tech | 14:25:30 |
60 | OSS Daniel | TotalEnergies | 14:27:00 |
61 | TRÆEN Torstein | Uno-X Pro Cycling Team | 14:28:30 |
62 | CORT Magnus | EF Education-EasyPost | 14:30:00 |
63 | ASGREEN Kasper | Soudal – Quick Step | 14:31:30 |
64 | LAPORTE Christophe | Jumbo-Visma | 14:33:00 |
65 | VAN HOOYDONCK Nathan | Jumbo-Visma | 14:34:30 |
66 | FERRON Valentin | TotalEnergies | 14:36:00 |
67 | BETTIOL Alberto | EF Education-EasyPost | 14:37:30 |
68 | LAFAY Victor | Cofidis | 14:39:00 |
69 | GUGLIELMI Simon | Team Arkéa Samsic | 14:40:30 |
70 | PETERS Nans | AG2R Citroën Team | 14:42:00 |
71 | HALLER Marco | BORA – hansgrohe | 14:43:30 |
72 | ABRAHAMSEN Jonas | Uno-X Pro Cycling Team | 14:45:00 |
73 | DEWULF Stan | AG2R Citroën Team | 14:46:30 |
74 | EENKHOORN Pascal | Lotto Dstny | 14:48:00 |
75 | NAESEN Oliver | AG2R Citroën Team | 14:49:30 |
76 | COSTA Rui | Intermarché – Circus – Wanty | 14:51:00 |
77 | GALLOPIN Tony | Lidl – Trek | 14:52:30 |
78 | CRADDOCK Lawson | Team Jayco AlUla | 14:54:00 |
79 | KONRAD Patrick | BORA – hansgrohe | 14:55:30 |
80 | URÁN Rigoberto | EF Education-EasyPost | 14:57:00 |
81 | CALMEJANE Lilian | Intermarché – Circus – Wanty | 14:58:30 |
82 | LATOUR Pierre | TotalEnergies | 15:00:00 |
83 | VAN DEN BERG Lars | Groupama – FDJ | 15:01:30 |
84 | PEREZ Anthony | Cofidis | 15:03:00 |
85 | STUYVEN Jasper | Lidl – Trek | 15:04:30 |
86 | VERMAERKE Kevin | Team dsm – firmenich | 15:06:00 |
87 | MOHORIČ Matej | Bahrain – Victorious | 15:07:30 |
88 | DINHAM Matthew | Team dsm – firmenich | 15:09:00 |
89 | LÓPEZ Juan Pedro | Lidl – Trek | 15:10:30 |
90 | PACHER Quentin | Groupama – FDJ | 15:12:00 |
91 | DELAPLACE Anthony | Team Arkéa Samsic | 15:13:30 |
92 | POLITT Nils | BORA – hansgrohe | 15:15:00 |
93 | FRAILE Omar | INEOS Grenadiers | 15:16:30 |
94 | ZIMMERMANN Georg | Intermarché – Circus – Wanty | 15:18:00 |
95 | LOUVEL Matis | Team Arkéa Samsic | 15:19:30 |
96 | VAN DER POEL Mathieu | Alpecin-Deceuninck | 15:21:00 |
97 | POWLESS Neilson | EF Education-EasyPost | 15:22:30 |
98 | SOLER Marc | UAE Team Emirates | 15:24:00 |
99 | SCHULTZ Nick | Israel – Premier Tech | 15:25:30 |
100 | GESCHKE Simon | Cofidis | 15:27:00 |
101 | CHAMPOUSSIN Clément | Team Arkéa Samsic | 15:28:30 |
102 | CAMPENAERTS Victor | Lotto Dstny | 15:30:00 |
103 | VAN GILS Maxim | Lotto Dstny | 15:31:30 |
104 | KÜNG Stefan | Groupama – FDJ | 15:33:00 |
105 | GREGAARD Jonas | Uno-X Pro Cycling Team | 15:34:30 |
106 | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team | 15:36:00 |
107 | PARET-PEINTRE Aurélien | AG2R Citroën Team | 15:37:30 |
108 | KWIATKOWSKI Michał | INEOS Grenadiers | 15:39:00 |
109 | ARANBURU Alex | Movistar Team | 15:40:30 |
110 | JORGENSON Matteo | Movistar Team | 15:42:00 |
111 | MÜHLBERGER Gregor | Movistar Team | 15:43:30 |
112 | HOULE Hugo | Israel – Premier Tech | 15:45:00 |
113 | IZAGIRRE Ion | Cofidis | 15:46:30 |
114 | NEILANDS Krists | Israel – Premier Tech | 15:48:00 |
115 | VAN BAARLE Dylan | Jumbo-Visma | 15:49:30 |
116 | JOHANNESSEN Tobias Halland | Uno-X Pro Cycling Team | 15:51:00 |
117 | LUTSENKO Alexey | Astana Qazaqstan Team | 15:52:30 |
118 | GENIETS Kevin | Groupama – FDJ | 15:54:00 |
119 | HAMILTON Chris | Team dsm – firmenich | 15:55:30 |
120 | WOODS Michael | Israel – Premier Tech | 15:57:00 |
121 | HAIG Jack | Bahrain – Victorious | 15:58:30 |
122 | ALAPHILIPPE Julian | Soudal – Quick Step | 16:00:00 |
123 | TEUNS Dylan | Israel – Premier Tech | 16:01:30 |
124 | CICCONE Giulio | Lidl – Trek | 16:03:00 |
125 | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 16:04:30 |
126 | BERNAL Egan | INEOS Grenadiers | 16:06:00 |
127 | POELS Wout | Bahrain – Victorious | 16:07:30 |
128 | BENOOT Tiesj | Jumbo-Visma | 16:09:00 |
129 | JUNGELS Bob | BORA – hansgrohe | 16:10:30 |
130 | TEJADA Harold | Astana Qazaqstan Team | 16:12:00 |
131 | SKJELMOSE Mattias | Lidl – Trek | 16:13:30 |
132 | BURGAUDEAU Mathieu | TotalEnergies | 16:15:00 |
133 | BARGUIL Warren | Team Arkéa Samsic | 16:16:30 |
134 | GROSSSCHARTNE Felix | UAE Team Emirates | 16:18:00 |
135 | VAN AERT Wout | Jumbo-Visma | 16:19:30 |
136 | O’CONNOR Ben | AG2R Citroën Team | 16:21:00 |
137 | MADOUAS Valentin | Groupama – FDJ | 16:22:30 |
138 | BERTHET Clément | AG2R Citroën Team | 16:24:00 |
139 | KELDERMAN Wilco | Jumbo-Visma | 16:25:30 |
140 | HARPER Chris | Team Jayco AlUla | 16:27:00 |
141 | MAJKA Rafał | UAE Team Emirates | 16:28:30 |
142 | CASTROVIEJO Jonathan | INEOS Grenadiers | 16:30:00 |
143 | BUCHMANN Emanuel | BORA – hansgrohe | 16:32:00 |
144 | LANDA Mikel | Bahrain – Victorious | 16:34:00 |
145 | PINOT Thibaut | Groupama – FDJ | 16:36:00 |
146 | PIDCOCK Thomas | INEOS Grenadiers | 16:38:00 |
147 | GALL Felix | AG2R Citroën Team | 16:40:00 |
148 | MARTIN Guillaume | Cofidis | 16:42:00 |
149 | GAUDU David | Groupama – FDJ | 16:44:00 |
150 | YATES Simon | Team Jayco AlUla | 16:46:00 |
151 | BILBAO Pello | Bahrain – Victorious | 16:48:00 |
152 | KUSS Sepp | Jumbo-Visma | 16:50:00 |
153 | HINDLEY Jai | BORA – hansgrohe | 16:52:00 |
154 | YATES Adam | UAE Team Emirates | 16:54:00 |
155 | RODRÍGUEZ Carlos | INEOS Grenadiers | 16:56:00 |
156 | POGAČAR Tadej | UAE Team Emirates | 16:58:00 |
157 | VINGEGAARD Jonas | Jumbo-Visma | 17:00:00 |