Ko se bo ob 16.00 Jeremy Lecroq zapeljal po štartni klančini, se bo 109. izvedba Dirke po Franciji tudi uradno začela. Na njej bomo pesti stiskali za pet Slovencev, ki se bodo danes na pot podali že zgodaj.
Na Danskem, kjer se bo začela največja dirka na svetu, je v poznih popoldanskih urah napovedan dež. Vsi favoriti so zato izbrali zgodnejši termin nastopa, saj jim ta omogoča bolj regularne razmere.
Tudi vsi Slovenci, ki danes lovijo dober rezultat, bodo nastopili že zelo zgodaj.
Prvi naš kolesar bo Jan Tratnik (Bahrain Victorious), ki bo štartal ob 16.13. V paradni disciplini si bo zagotovo želel dobrega rezultata, posledično pa bomo že zgodaj dobili konkurenčen čas.
Kmalu bo na štartni klančini stal še drugi Slovenec. Primož Roglič (Jumbo-Visma) bo nastopil kot prvi član svoje ekipe, česar se je v preteklosti že (uspešno) posluževal. Tokrat bo na pot krenil ob 16.20 in s svojim časom vrgel rokavico vsem tekmecem.
Tudi Tadej Pogačar (UAE Emirates) ne misli čakati na morebitno poslabšanje vremena. Odpovedal se je zadnjemu štartnemu položaju in sklenil, da nastopi mnogo prej. Na štartu ga lahko pričakujemo ob 17.05.
Dvakratni zmagovalec dirke bo imel dobro orientacijo, kako dobro mu gre od nog. Tik pred njim se bosta namreč na pot podala glavna favorita za etapno zmago Filippo Ganna (Ineos Grenadiers) in Wout van Aert (Jumbo-Visma).
Kot zadnja naša kolesarja bosta nastopila Matej Mohorič (Bahrain Victorious) in Luka Mezgec (BikeExchange-Jayco). Ne eden, ne drugi danes ne računata na odmevno uvrstitev, zato lahko pričakujemo, da bosta nastopila z določeno mero rezerviranosti in skušala hraniti moli za pomembnejše etape.
Mohorič bo na štartni klančini stal ob 17.41, Mezgec pa točno deset minut kasneje.
Zadnji kolesar, ki bo krenil na pot, bo Marc Soler. Moštveni kolega Tadeja Pogačarja bo s preizkušnjo začel ob 18.55.
# | PRIIMEK in IME | MOŠTVO | ŠT. ČAS |
---|---|---|---|
1 | LECROQ Jérémy | B&B Hotels – KTM | 16:00:00 |
2 | BAUER Jack | Team BikeExchange – Jayco | 16:01:00 |
3 | BOIVIN Guillaume | Israel – Premier Tech | 16:02:00 |
4 | BOASSON HAGEN Edvald | TotalEnergies | 16:03:00 |
5 | MOLLEMA Bauke | Trek – Segafredo | 16:04:00 |
6 | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 16:05:00 |
7 | SWIFT Connor | Team Arkéa Samsic | 16:06:00 |
8 | BISSEGGER Stefan | EF Education-EasyPost | 16:07:00 |
9 | ZEITS Andrey | Astana Qazaqstan Team | 16:08:00 |
10 | BYSTRØM Sven Erik | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 16:09:00 |
11 | HAMILTON Chris | Team DSM | 16:10:00 |
12 | VAN DER POEL Mathieu | Alpecin-Deceuninck | 16:11:00 |
13 | GAUDU David | Groupama – FDJ | 16:12:00 |
14 | TRATNIK Jan | Bahrain – Victorious | 16:13:00 |
15 | THOMAS Benjamin | Cofidis | 16:14:00 |
16 | MAS Enric | Movistar Team | 16:15:00 |
17 | MØRKØV Michael | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 16:16:00 |
18 | GROSSSCHARTNE Felix | BORA – hansgrohe | 16:17:00 |
19 | JUNGELS Bob | AG2R Citroën Team | 16:18:00 |
20 | MARTÍNEZ Daniel Felipe | INEOS Grenadiers | 16:19:00 |
21 | ROGLIČ Primož | Jumbo-Visma | 16:20:00 |
22 | BJERG Mikkel | UAE Team Emirates | 16:21:00 |
23 | GOUGEARD Alexis | B&B Hotels – KTM | 16:22:00 |
24 | DURBRIDGE Luke | Team BikeExchange – Jayco | 16:23:00 |
25 | NIV Guy | Israel – Premier Tech | 16:24:00 |
26 | BODNAR Maciej | TotalEnergies | 16:25:00 |
27 | PEDERSEN Mads | Trek – Segafredo | 16:26:00 |
28 | EWAN Caleb | Lotto Soudal | 16:27:00 |
29 | QUINTANA Nairo | Team Arkéa Samsic | 16:28:00 |
30 | POWLESS Neilson | EF Education-EasyPost | 16:29:00 |
31 | GRUZDEV Dmitriy | Astana Qazaqstan Team | 16:30:00 |
32 | MEINTJES Louis | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 16:31:00 |
33 | BARDET Romain | Team DSM | 16:32:00 |
34 | PHILIPSEN Jasper | Alpecin-Deceuninck | 16:33:00 |
35 | KÜNG Stefan | Groupama – FDJ | 16:34:00 |
36 | HAIG Jack | Bahrain – Victorious | 16:35:00 |
37 | MARTIN Guillaume | Cofidis | 16:36:00 |
38 | JORGENSON Matteo | Movistar Team | 16:37:00 |
39 | JAKOBSEN Fabio | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 16:38:00 |
40 | VLASOV Aleksandr | BORA – hansgrohe | 16:39:00 |
41 | O’CONNOR Ben | AG2R Citroën Team | 16:40:00 |
42 | THOMAS Geraint | INEOS Grenadiers | 16:41:00 |
43 | VINGEGAARD Jonas | Jumbo-Visma | 16:42:00 |
44 | LAENGEN Vegard Stake | UAE Team Emirates | 16:43:00 |
45 | ROLLAND Pierre | B&B Hotels – KTM | 16:44:00 |
46 | MATTHEWS Michael | Team BikeExchange – Jayco | 16:45:00 |
47 | NEILANDS Krists | Israel – Premier Tech | 16:46:00 |
48 | LATOUR Pierre | TotalEnergies | 16:47:00 |
49 | STUYVEN Jasper | Trek – Segafredo | 16:48:00 |
50 | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 16:49:00 |
51 | BARGUIL Warren | Team Arkéa Samsic | 16:50:00 |
52 | GUERREIRO Ruben | EF Education-EasyPost | 16:51:00 |
53 | RIABUSHENKO Alexandr | Astana Qazaqstan Team | 16:52:00 |
54 | KRISTOFF Alexander | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 16:53:00 |
55 | LEKNESSUND Andreas | Team DSM | 16:54:00 |
56 | VAN KEIRSBULCK Guillaume | Alpecin-Deceuninck | 16:55:00 |
57 | PINOT Thibaut | Groupama – FDJ | 16:56:00 |
58 | CARUSO Damiano | Bahrain – Victorious | 16:57:00 |
59 | WALSCHEID Max | Cofidis | 16:58:00 |
60 | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team | 16:59:00 |
61 | CATTANEO Mattia | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 17:00:00 |
62 | SCHACHMANN Maximilian | BORA – hansgrohe | 17:01:00 |
63 | PARET-PEINTRE Aurélien | AG2R Citroën Team | 17:02:00 |
64 | GANNA Filippo | INEOS Grenadiers | 17:03:00 |
65 | VAN AERT Wout | Jumbo-Visma | 17:04:00 |
66 | POGAČAR Tadej | UAE Team Emirates | 17:05:00 |
67 | LEMOINE Cyril | B&B Hotels – KTM | 17:06:00 |
68 | SCHULTZ Nick | Team BikeExchange – Jayco | 17:07:00 |
69 | CLARKE Simon | Israel – Premier Tech | 17:08:00 |
70 | SAGAN Peter | TotalEnergies | 17:09:00 |
71 | KIRSCH Alex | Trek – Segafredo | 17:10:00 |
72 | GILBERT Philippe | Lotto Soudal | 17:11:00 |
73 | LOUVEL Matis | Team Arkéa Samsic | 17:12:00 |
74 | CORT Magnus | EF Education-EasyPost | 17:13:00 |
75 | VELASCO Simone | Astana Qazaqstan Team | 17:14:00 |
76 | PETIT Adrien | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 17:15:00 |
77 | TUSVELD Martijn | Team DSM | 17:16:00 |
78 | KRIEGER Alexander | Alpecin-Deceuninck | 17:17:00 |
79 | GENIETS Kevin | Groupama – FDJ | 17:18:00 |
80 | WRIGHT Fred | Bahrain – Victorious | 17:19:00 |
81 | IZAGIRRE Ion | Cofidis | 17:20:00 |
82 | MÜHLBERGER Gregor | Movistar Team | 17:21:00 |
83 | ASGREEN Kasper | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 17:22:00 |
84 | KÄMNA Lennard | BORA – hansgrohe | 17:23:00 |
85 | BOUCHARD Geoffrey | AG2R Citroën Team | 17:24:00 |
86 | YATES Adam | INEOS Grenadiers | 17:25:00 |
87 | LAPORTE Christophe | Jumbo-Visma | 17:26:00 |
88 | MCNULTY Brandon | UAE Team Emirates | 17:27:00 |
89 | MOZZATO Luca | B&B Hotels – KTM | 17:28:00 |
90 | GROENEWEGEN Dylan | Team BikeExchange – Jayco | 17:29:00 |
91 | WOODS Michael | Israel – Premier Tech | 17:30:00 |
92 | BURGAUDEAU Mathieu | TotalEnergies | 17:31:00 |
93 | SIMMONS Quinn | Trek – Segafredo | 17:32:00 |
94 | VERMEERSCH Florian | Lotto Soudal | 17:33:00 |
95 | BOUET Maxime | Team Arkéa Samsic | 17:34:00 |
96 | URÁN Rigoberto | EF Education-EasyPost | 17:35:00 |
97 | DOMBROWSKI Joe | Astana Qazaqstan Team | 17:36:00 |
98 | PASQUALON Andrea | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 17:37:00 |
99 | VERMAERKE Kevin | Team DSM | 17:38:00 |
100 | PLANCKAERT Edward | Alpecin-Deceuninck | 17:39:00 |
101 | DUCHESNE Antoine | Groupama – FDJ | 17:40:00 |
102 | MOHORIČ Matej | Bahrain – Victorious | 17:41:00 |
103 | PEREZ Anthony | Cofidis | 17:42:00 |
104 | VERONA Carlos | Movistar Team | 17:43:00 |
105 | LAMPAERT Yves | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 17:44:00 |
106 | KONRAD Patrick | BORA – hansgrohe | 17:45:00 |
107 | COSNEFROY Benoît | AG2R Citroën Team | 17:46:00 |
108 | VAN BAARLE Dylan | INEOS Grenadiers | 17:47:00 |
109 | KRUIJSWIJK Steven | Jumbo-Visma | 17:48:00 |
110 | MAJKA Rafał | UAE Team Emirates | 17:49:00 |
111 | BARTHE Cyril | B&B Hotels – KTM | 17:50:00 |
112 | MEZGEC Luka | Team BikeExchange – Jayco | 17:51:00 |
113 | HOULE Hugo | Israel – Premier Tech | 17:52:00 |
114 | VUILLERMOZ Alexis | TotalEnergies | 17:53:00 |
115 | GALLOPIN Tony | Trek – Segafredo | 17:54:00 |
116 | JANSE VAN RENSBURG Reinardt | Lotto Soudal | 17:55:00 |
117 | CAPIOT Amaury | Team Arkéa Samsic | 17:56:00 |
118 | RUTSCH Jonas | EF Education-EasyPost | 17:57:00 |
119 | MOSCON Gianni | Astana Qazaqstan Team | 17:58:00 |
120 | VAN DER HOORN Taco | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 17:59:00 |
121 | DAINESE Alberto | Team DSM | 18:00:00 |
122 | DILLIER Silvan | Alpecin-Deceuninck | 18:01:00 |
123 | MADOUAS Valentin | Groupama – FDJ | 18:02:00 |
124 | SÁNCHEZ Luis León | Bahrain – Victorious | 18:03:00 |
125 | GESCHKE Simon | Cofidis | 18:04:00 |
126 | TORRES Albert | Movistar Team | 18:05:00 |
127 | BAGIOLI Andrea | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 18:06:00 |
128 | HALLER Marco | BORA – hansgrohe | 18:07:00 |
129 | CHEREL Mikaël | AG2R Citroën Team | 18:08:00 |
130 | ROWE Luke | INEOS Grenadiers | 18:09:00 |
131 | KUSS Sepp | Jumbo-Visma | 18:10:00 |
132 | BENNETT George | UAE Team Emirates | 18:11:00 |
133 | SCHÖNBERGER Sebastian | B&B Hotels – KTM | 18:12:00 |
134 | JUUL-JENSEN Christopher | Team BikeExchange – Jayco | 18:13:00 |
135 | FROOME Chris | Israel – Premier Tech | 18:14:00 |
136 | OSS Daniel | TotalEnergies | 18:15:00 |
137 | CICCONE Giulio | Trek – Segafredo | 18:16:00 |
138 | VAN MOER Brent | Lotto Soudal | 18:17:00 |
139 | HOFSTETTER Hugo | Team Arkéa Samsic | 18:18:00 |
140 | DOULL Owain | EF Education-EasyPost | 18:19:00 |
141 | FELLINE Fabio | Astana Qazaqstan Team | 18:20:00 |
142 | GOOSSENS Kobe | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 18:21:00 |
143 | DEGENKOLB John | Team DSM | 18:22:00 |
144 | GOGL Michael | Alpecin-Deceuninck | 18:23:00 |
145 | LE GAC Olivier | Groupama – FDJ | 18:24:00 |
146 | TEUNS Dylan | Bahrain – Victorious | 18:25:00 |
147 | LAFAY Victor | Cofidis | 18:26:00 |
148 | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 18:27:00 |
149 | SÉNÉCHAL Florian | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 18:28:00 |
150 | VAN POPPEL Danny | BORA – hansgrohe | 18:29:00 |
151 | DEWULF Stan | AG2R Citroën Team | 18:30:00 |
152 | CASTROVIEJO Jonathan | INEOS Grenadiers | 18:31:00 |
153 | BENOOT Tiesj | Jumbo-Visma | 18:32:00 |
154 | HIRSCHI Marc | UAE Team Emirates | 18:33:00 |
155 | BONNAMOUR Franck | B&B Hotels – KTM | 18:34:00 |
156 | JANSEN Amund Grøndahl | Team BikeExchange – Jayco | 18:35:00 |
157 | FUGLSANG Jakob | Israel – Premier Tech | 18:36:00 |
158 | TURGIS Anthony | TotalEnergies | 18:37:00 |
159 | SKUJIŅŠ Toms | Trek – Segafredo | 18:38:00 |
160 | KRON Andreas | Lotto Soudal | 18:39:00 |
161 | OWSIAN Łukasz | Team Arkéa Samsic | 18:40:00 |
162 | BETTIOL Alberto | EF Education-EasyPost | 18:41:00 |
163 | LUTSENKO Alexey | Astana Qazaqstan Team | 18:42:00 |
164 | ZIMMERMANN Georg | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 18:43:00 |
165 | EEKHOFF Nils | Team DSM | 18:44:00 |
166 | SBARAGLI Kristian | Alpecin-Deceuninck | 18:45:00 |
167 | STORER Michael | Groupama – FDJ | 18:46:00 |
168 | GRADEK Kamil | Bahrain – Victorious | 18:47:00 |
169 | PÉRICHON Pierre-Luc | Cofidis | 18:48:00 |
170 | ERVITI Imanol | Movistar Team | 18:49:00 |
171 | HONORÉ Mikkel Frølich | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 18:50:00 |
172 | POLITT Nils | BORA – hansgrohe | 18:51:00 |
173 | NAESEN Oliver | AG2R Citroën Team | 18:52:00 |
174 | PIDCOCK Thomas | INEOS Grenadiers | 18:53:00 |
175 | VAN HOOYDONCK Nathan | Jumbo-Visma | 18:54:00 |
176 | SOLER Marc | UAE Team Emirates | 18:55:00 |