Videti je, da se Wout van Aert v tej sezoni ne more izogniti smoli. Zaradi padca v začetku sezone je izpustil večji del pomladi, sedaj pa je zaradi poškodbe kolena na Dirki po Španiji prisiljen v predčasen konec sezone.
Belgijski zvezdnik je imel za seboj izjemno Dirko po Španiji. Dva dni je bil oblečen v rdečo majico, osvojil je tri etape in bil na poti, da osvoji tako zeleno kot pikčasto majico. Nato pa so se sanje razblinile.
Na 16. etapi je na spustu grdo padel in bil prisiljen v odstop. Krvavo koleno je takoj razkrilo, da poškodba ni nedolžna, kar so potrdile tudi nadaljnje raziskave.
Iz tabora Visme-Lease a Bike so sporočili, da je Wout van Aert utrpel ‘resno poškodbo kolena’, zaradi katere potrebuje intenzivno nego. Športni cilji so tako do nadaljnjega na stranskem tiru. Letos ga v karavani ne bomo več videli.
»Van Aert ostaja v bolnišnici v Belgiji, kjer bo prejel intravenozne antibiotike, da bi zmanjšali tveganje okužbe. Nato si bo vzel premor za popolno okrevanje, kasneje pa bo misli previdno usmeril proti naslednji sezoni,« so zapisali v nizozemskem taboru.
Wout van Aert will not race any more this season. He needs time to recover from his crash in the Vuelta a España.
Read more: https://t.co/gfsaFBge1M
Get well soon, @WoutvanAert! 🍀 pic.twitter.com/phTo2eLKUg
— Team Visma | Lease a Bike (@vismaleaseabike) September 5, 2024
Wout van Aert ima za seboj grenko sezono. Rezultatsko ni tako neuspešen, zbral je pet zmag in bil še kar nekajkrat prvi zasledovalec, a znova so mu iz rok ušli uspehi na najbolj odmevnih dirkah.
Tako kot vsako leto je tudi tokrat lovil zmage na spomladanskih spomenikih. Naposled mu je poškodba preprečila nastop tako na Dirki po Flandriji kot tudi na Pariz-Roubaixu. Zaradi zloma ključnice in reber je izpustil tudi Dirko po Italiji in bil prisiljen v spremembo koledarja.
Visma-Lease a Bike je tako v zaključku sezone ostala še brez drugega zvezdnika. Že pred časom je namreč konec sezone napovedal Jonas Vingegaard.