Z uporabo te strani se strinjate s Politiko zasebnosti.
Sprejmi
Naroči se
Peloton
  • Novice
  • Naročniške vsebine
  • Giro d’Italia
  • Tour de France
  • La Vuelta
  • Klasike
  • Svetovno prvenstvo
  • Ostale dirke
    • Etapne dirke
    • Enodnevne dirke
  • Podkast
Peloton
Naroči se
Išči
  • Novice
  • Naročniške vsebine
  • Giro d’Italia
  • Tour de France
  • La Vuelta
  • Klasike
  • Svetovno prvenstvo
  • Ostale dirke
  • Podkast
Vpiši se! Prijavi se
Sledi nam
Spletna stran, ki jo poganja zgolj ljubezen do športa. Vsak dan vam ponujamo sveže novice iz sveta profesionalnega kolesarstva. Vabljeni, da na to pot stopite z nami!
Etapne dirke

Roglič v šprintu tretji, Paul Seixas znova dominanten

Matic Rupnik
Nazadnje posodobljeno: 07/04/26 ob 17:04
Matic Rupnik
Deli
4 min branja
Foto: Sirotti
Deli

Francoski najstnik Paul Seixas je na Dirki po Baskiji spet dominantno pokoril prav vso konkurenco. Slovenski adut Primož Roglič je bil odličen tretji, za Francozom je zaostal za slabo minuto in pol, v skupnem seštevku pa je napredoval na drugo mesto. V težavah sta se danes znašla favorita Juan Ayuso in Isaac del Toro.

Primož Roglič po prvi etapi Dirke po Baskiji: “Zadovoljen sem s svojim kronometrom”

Etapa je bila izjemno zahtevna, najbolj odločujoč pa je bil vzpon na San Miguel de Aralar (9,4 km, 7,8 %), kjer smo prvič v letošnji sezoni na daljšem klancu videli tudi Rogliča, Seixasa in del Tora. Pred začetkom vzpona nismo videli prav veliko akcije, našo pozornost je vzbudilo le nekaj padcev. A že takoj, ko je karavana prišla na klanec, je ekipa Decathlon CMA CGM navila močan ritem z mislijo na Paula Seixasa.

Francoski najstnik je napadel 26 kilometrov pred ciljem, oziroma 6,6 kilometra pred vrhom vzpona. V slogu Tadeja Pogačarja se je hitro odpeljal tekmecem, med katerimi je Primož Roglič (Red Bull-Bora-hansgrohe) vzpon začel v zelo slabem položaju. Hitro sta se v težavah znašla domačina Mikel Landa (Soudal Quick-Step) in Juan Ayuso (Lidl-Trek), ki očitno po neugodni poškodbi na Pariz-Nici še ni optimalno pripravljen.

We are entering the Paul Seixas era 😘 #Itzulia2026 pic.twitter.com/dpNSt0iDOy

— Lukáš Ronald Lukács (@lucasaganronald) April 7, 2026

Za Seixasom se je sprva poskušal pognati Florian Lipowitz, a niti Nemec ni bil konkurenčen mlademu Francozu. 24 kilometrov pred ciljem je napadel Isaac del Toro (UAE Emirates-XRG), ki je znan po nekoliko bolj rezerviranem začetku vzpona. Mehičan je za seboj potegnil še nekaj fantov, med katerimi je bil tudi Primož Roglič, a med njimi ni bilo prave sloge, zato se je Seixasova prednost le še povečevala.

Na vrh so kolesarji prišli dvajset kilometrov pred ciljem, Seixas pa je imel tam skoraj sekund prednosti pred zasledovalci, ki so se konstantno napadali. Primož Roglič je odpadel tik pred vrhom najtežjega vzpona na današnji etapi in je tako skupaj z del Torom dolgo lovil priključek.

“L’angelo di Lione sboccia sulle strade dei Paesi Baschi” ✨🔥

Paul Seixas firma una tappa che è un capolavoro, con un assolo incredibile: con addosso la maglia di leader, il francese mette i puntini sulle i! 🚴‍♂️#Ciclismo #Cycling #Itzulia2026 #Seixas pic.twitter.com/DXzRlg0qda

— Eurosport IT (@Eurosport_IT) April 7, 2026

Na petnajstih kilometrih položnega spusta proti dolini se je njegova prednost še povečala, na štirikilometrski zaključni vzpon proti Lekunberriju je prišel s prednostjo minute in 14 sekund. Pred začetkom vzpona ga je skoraj zaustavila nesreča, ko je spremljevalni motor zbil enega izmed navijačev, a Francoz je danes naravnost letel.

Paul Seixas je z ogromno prednostjo vknjižil svojo komaj drugo zmago na ravni svetovne serije. V ozadju je na drugo mesto z zaostankom slabe minute in pol prišel Matthias Skjelmose (Lidl-Trek), Primož Roglič pa je v šprintu končal kot tretji.

V skupni razvrstitvi ima Seixas 1:59 prednosti pred Primožem Rogličem, še devet sekund pa zaostaja Florian Lipowitz. Četrti je Cian Uijtdebroeks (Movistar), peti pa Ben Tullett (Visma-Lease a Bike).

Jutri je na sporedu še ena zahtevna etapa s ciljem v Basauriju, kjer si lahko obetamo šprint razredčene skupine.

Oznake:Dirka po BaskijiGal GlivarPaul SeixasPrimož RogličRoman Jermakov
Deli novico
Facebook Kopiraj povezavo
NapisalMatic Rupnik
Sledi:
Novinarski multipraktik. Ni važno, katera medijska zvrst je, kolesarstvo je vedno prva ljubezen. Ko čas dopušča, se najde čas tudi za nogomet, motošporte, pozimi tudi zimske športe. Poleg tega pa se vedno najde čas tudi za dobre ljudi, ki se jih človek razveseli.
Ni komentarjev Ni komentarjev

Dodaj odgovor Prekliči odgovor

Za objavo komentarja se morate prijaviti.

Sledi nam

FacebookVšečkaj
XSledi
InstagramSledi
Zuatu Cycling Shoes
Zuatu Cycling Shoes

Spletna stran, ki jo poganja zgolj ljubezen do športa. Dnevne novice iz sveta profesionalnega kolesarstva.
Vabljeni, da na to pot stopite z nami.

MOJ RAČUN

  • Prijava

KONTAKT

E-pošta:
[email protected]

O NAS

  • Piši za nas
  • Naša ekipa

PRAVNI KOTIČEK

  • Pogoji zasebnosti in varovanja podatkov
  • Piškotki
Sledi nam
Manage Cookie Consent
Naše spletno mesto uporablja piškotke in vam tako omogoča boljšo uporabniško izkušnjo.
Nujni Vedno omogočeni
The technical storage or access is strictly necessary for the legitimate purpose of enabling the use of a specific service explicitly requested by the subscriber or user, or for the sole purpose of carrying out the transmission of a communication over an electronic communications network.
Preferences
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Statistika
The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes. The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Oglaševanje
The technical storage or access is required to create user profiles to send advertising, or to track the user on a website or across several websites for similar marketing purposes.
  • Upravljanje možnosti
  • Upravljanje storitev
  • Upravljanje prodajalcev {vendor_count}
  • Preberite več o teh namenih
Upravljaj
  • {title}
  • {title}
  • {title}