Z uporabo te strani se strinjate s Politiko zasebnosti.
Sprejmi
Naroči se
Peloton
  • Novice
  • Naročniške vsebine
  • Giro d’Italia
  • Tour de France
  • La Vuelta
  • Klasike
  • Svetovno prvenstvo
  • Ostale dirke
    • Etapne dirke
    • Enodnevne dirke
  • Podkast
Peloton
Naroči se
Išči
  • Novice
  • Naročniške vsebine
  • Giro d’Italia
  • Tour de France
  • La Vuelta
  • Klasike
  • Svetovno prvenstvo
  • Ostale dirke
  • Podkast
Vpiši se! Prijavi se
Sledi nam
Spletna stran, ki jo poganja zgolj ljubezen do športa. Vsak dan vam ponujamo sveže novice iz sveta profesionalnega kolesarstva. Vabljeni, da na to pot stopite z nami!
Ostale novice

Protestnik na belgijski dirki povzročil grd padec

Luka Štular
Nazadnje posodobljeno: 26/03/26 ob 13:03
Luka Štular
Deli
2 min branja
Deli

Na Dirki po Bruggeju smo znova videli neprijetne prizore. Protestnik, ki je opozarjal na klimatske spremembe, se je v zaključku dirke usedel na tlakovan odsek pred glavino in povzročil padec, po katerem so kolesarji tudi odstopili.

Kolesarstvo je že samo po sebi dovolj nevaren šport, tlakovani odseki nevarnost še povečajo. Kot smo spoznali na sredini preizkušnji po Bruggeju, pa morajo biti kolesarji žal pripravljeni tudi na še dodatne ovire, ki na trasi nimajo kaj iskati.

Okoli 30 kilometrov do cilja je na tlakovani odsek, po katerem je drvela glavnina, sedel Wouter Mouton, poznan lokalni aktivist, oblečen v majico z napisom “otroci umirajo zaradi podnebne krize”. Motorist ga je skušal pravočasno umakniti, a bil neuspešen in sledil je neizbežen padec.

Protestnik se je tik pred glavnino umaknil s ceste, a škoda je bila že narejena. (vir: X)

Najslabše jo je odnesel Juan Molano, lanski zmagovalec dirke, ki je po padcu moral odstopiti z dirke. Še kar nekaj kolesarjev se je znašlo na tleh, številni pa so bili ujeti za dogodkom in izgubili stik s čelom dirke.

“S sedenjem sredi ceste pred prihajajočo glavnino je močno ogrozil kolesarje. Dejstvo, da so posledice padca majhne, je sreča v nesreči, a to ne spremeni dejstva, da gre za nepremišljeno dejanje, ki nima mesta na dirkah,” so zapisali organizatorji.

Protestnik je bil kasneje pridržan s strani policije.

Oglasili so se tudi v taboru UAE Emireates-XRG. Športni direktor Fabio Baldato je obsodil dejanje protestnika, a namignil, da bi tudi motorist lahko odreagiral bolje.

“Razumem, da je motorist skušal umakniti protestnika, a ustavil se je na tlakovanem odseku, kjer je cesta široka dva metra. Težko je kogarkoli obsoditi, zato ne bomo vložili pritožbe. Kljub temu je Molano trdo padel in bil v precejšnjih bolečinah.”

Dirka se je po neljubem dogodku sicer nemoteno nadaljevala, v šprintu glavnine pa je slavil Dylan Groenewegen (Unibet Rose Rockets) pred Jasperjem Philipsnom (Alpecin-Premier Tech) in Maxom Kanterjem (XDS Astana).

Oznake:Dirka po Bruggeju
Deli novico
Facebook Kopiraj povezavo
NapisalLuka Štular
Luka Štular je ustanovitelj portala Peloton Slovenija. V kolesarstvo se je zaljubil med poletjem 2014, ko si je po zlomu noge krajšal dneve z ogledom Dirke po Franciji. Hkratna preprostost in kompleksnost kolesarstva sta ga navdušili, da je kmalu tudi sam sedel na kolo. Danes je zagrižen kolesar, a je misel na rumeno majico že opustil.
Ni komentarjev Ni komentarjev

Dodaj odgovor Prekliči odgovor

Za objavo komentarja se morate prijaviti.

Sledi nam

FacebookVšečkaj
XSledi
InstagramSledi
Zuatu ROAD
Zuatu PRO

Spletna stran, ki jo poganja zgolj ljubezen do športa. Dnevne novice iz sveta profesionalnega kolesarstva.
Vabljeni, da na to pot stopite z nami.

MOJ RAČUN

  • Prijava

KONTAKT

E-pošta:
[email protected]

O NAS

  • Piši za nas
  • Naša ekipa

PRAVNI KOTIČEK

  • Pogoji zasebnosti in varovanja podatkov
  • Piškotki
Sledi nam
Manage Cookie Consent
Naše spletno mesto uporablja piškotke in vam tako omogoča boljšo uporabniško izkušnjo.
Nujni Vedno omogočeni
The technical storage or access is strictly necessary for the legitimate purpose of enabling the use of a specific service explicitly requested by the subscriber or user, or for the sole purpose of carrying out the transmission of a communication over an electronic communications network.
Preferences
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Statistika
The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes. The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Oglaševanje
The technical storage or access is required to create user profiles to send advertising, or to track the user on a website or across several websites for similar marketing purposes.
  • Upravljanje možnosti
  • Upravljanje storitev
  • Upravljanje prodajalcev {vendor_count}
  • Preberite več o teh namenih
Upravljaj
  • {title}
  • {title}
  • {title}