Drugo etapo kolesarske Dirke po Poljski je odločila 15,4-kilometrska vožnja na čas, ki se je končala na včerajšnjem ciljnem vzponu na Karpacz.
Matej Mohorič (Bahrain Victorious) je kot edini Slovenec na štartu branil skupno peto mesto, dejstvo pa je, da je bila današnja etapa zanj najtežja v smislu boja za generalno zmago, ki jo je tu osvojil že lani. Osvojil je šestnajsto mesto, za zmagovalcem je zaostal za slabo minuto.
Z veliko prednostjo je hitro vodstvo prevzel Tim Wellens (UAE Team Emirates), ki je izgledal nepremagljiv, blizu pa sta mu sicer prišla še ekipni kolega Felix Grossschartner ter Oscar Onley (dsm-firmenich PostNL).
Zadnjih nekaj kolesarjev se je pomerilo tudi za rumeno majico vodilnega, ki jo je danes nosil Thibau Nys (Lidl – Trek). Dobro je nastopil Diego Ulissi (UAE Team Emirates), ki je ob prihodu osvojil peto mesto.
Za njim je v cilj prišel Matej Mohorič, ki se mu današnji kronometer ni najbolje posrečil. Državni prvak je v cilju osvojil petnajsto mesto, pomembneje pa je, da je proti konkurentu za skupno zmago Timu Wellensu izgubil debelo minuto.
Našega kolesarja je premagal tudi Jonas Vingegaard (Visma – Lease a Bike), ki je Mateja prehitel za petdeset sekund, kar ga je postavilo na drugo mesto tik za Wellensom.
Njegov ekipni kolega Wilco Kelderman, Lukas Nerurkar (EF Education EasyPost) ter Thibau Nys niso prehiteli prvih fantov in Tim Wellens je prvič slavil etapno zmago v dresu državnega prvaka Belgije v vožnji na čas.
Jonas Vingegaard je z odlično vožnjo oblekel rumeno majico, ki si jo bo želel ubraniti do zaključka dirke.
V generalni razvrstitvi Matej Mohorič na sedmem zaostaja 49 sekund za Vingegaardom in skupna zmaga izgleda tako rekoč nedosegljivo.