Z uporabo te strani se strinjate s Politiko zasebnosti.
Sprejmi
Naroči se
Peloton
  • Novice
  • Naročniške vsebine
  • Giro d’Italia
  • Tour de France
  • La Vuelta
  • Klasike
  • Svetovno prvenstvo
  • Ostale dirke
    • Etapne dirke
    • Enodnevne dirke
  • Podkast
Peloton
Naroči se
Išči
  • Novice
  • Naročniške vsebine
  • Giro d’Italia
  • Tour de France
  • La Vuelta
  • Klasike
  • Svetovno prvenstvo
  • Ostale dirke
    • Etapne dirke
    • Enodnevne dirke
  • Podkast
Vpiši se! Prijavi se
Sledi nam
Spletna stran, ki jo poganja zgolj ljubezen do športa. Vsak dan vam ponujamo sveže novice iz sveta profesionalnega kolesarstva. Vabljeni, da na to pot stopite z nami!
Tour de France

“Misliš, da bo ena sekunda dovolj, da zadržim rumeno majico do Pariza?”

Luka Štular
Nazadnje posodobljeno: 11/07/25 ob 07:07
Luka Štular
Deli
3 min branja
Deli

Tadej Pogačar ima v karavani številne rivale, a z večino izven dirk ohranja prijateljski odnos. V zadnjih letih sta tesno vez spletla tudi z Mathieujem van der Poelom, ki ga je na 6. etapi ‘slekel’. Nizozemec se sprašuje, če lahko rumeno majico zadrži vse do Pariza.

Šesta etapa Dirke po Franciji je postregla z norim dirkanjem. Uvodni kilometri so bili, tudi zavoljo Visme-Lease a Bike, naravnost peklenski, za kar jih je Tadej Pogačar v cilju nekoliko okrcal. In če se je stanje v glavnini naposled umirilo, tega ne moremo trditi za ubežno skupino.

Osem kolesarjev se je podalo v beg, med njimi tudi Mathieu van der Poel, katerega cilj je bil, da po dnevu brez nje znova obleče rumeno majico. Za dosego tega je moral ustvariti vsaj 1:28 razlike, kar mu je za las uspelo. V cilj je prišel 1:29 pred Pogačarjem in za pičlo sekundo prevzel skupno vodstvo.

Po obveznem tuširanju in obroku je Tadej Pogačar na poti v hotel odprl telefon in na družbena omrežja objavil nekaj fotografij, katerim je pripel kratek opis etape. V njem je čestital Mathieuju van der Poelu in Timu Wellensu, ki sta z njegovih ramen vzela rumeno in pikčasto majico.

»En dan v rumenem – vedno mi je v čast. Čestitke Mathieu van der Poelu, da si jo vzel nazaj, kot tudi vsem ubežnikom. Kakšna vožnja, kakšna etapa. In naš Tim Wellens je nazaj v pikčasti majici,« se je glasil opis Pogačarja.

View this post on Instagram

A post shared by Tadej Pogačar (@tadejpogacar)

Objava Slovenca ne bi bila nič posebnega, če se v komentarjih ne bi kmalu oglasil Mathieu van der Poel in postavil vprašanje, ki je nasmejalo marsikaterega kolesarskega navdušenca.

»Misliš, da bo ena sekunda dovolj, da zadržim rumeno majico do Pariza?« je vprašal v šali. Tadej Pogačar mu ni ostal dolžan in je le pripomnil: »Moraš se boriti zanjo.«

Še enkrat več smo torej dobili dokaz, da so kolesarji med seboj tesno povezani in da kljub rivalstvu na cesti ohranjajo prijateljske odnose. To še posebej velja za Tadeja Pogačarja, ki je v karavani izjemno priljubljen in se dobro razume s praktično vsemi največjimi tekmeci.

Oznake:Dirka po FrancijiMathieu van der PoelTadej Pogačar
Deli novico
Facebook Kopiraj povezavo
Deli
NapisalLuka Štular
Luka Štular je ustanovitelj portala Peloton Slovenija. V kolesarstvo se je zaljubil med poletjem 2014, ko si je po zlomu noge krajšal dneve z ogledom Dirke po Franciji. Hkratna preprostost in kompleksnost kolesarstva sta ga navdušili, da je kmalu tudi sam sedel na kolo. Danes je zagrižen kolesar, a je misel na rumeno majico že opustil.
Ni komentarjev Ni komentarjev

Dodaj odgovor Prekliči odgovor

Za objavo komentarja se morate prijaviti.

Sledi nam

FacebookVšečkaj
XSledi
InstagramSledi

Spletna stran, ki jo poganja zgolj ljubezen do športa. Dnevne novice iz sveta profesionalnega kolesarstva.
Vabljeni, da na to pot stopite z nami.

MOJ RAČUN

  • Prijava

KONTAKT

E-pošta:
[email protected]

O NAS

  • Piši za nas
  • Naša ekipa

PRAVNI KOTIČEK

  • Pogoji zasebnosti in varovanja podatkov
  • Piškotki
Sledi nam
Manage Cookie Consent
Naše spletno mesto uporablja piškotke in vam tako omogoča boljšo uporabniško izkušnjo.
Nujni Vedno omogočeni
The technical storage or access is strictly necessary for the legitimate purpose of enabling the use of a specific service explicitly requested by the subscriber or user, or for the sole purpose of carrying out the transmission of a communication over an electronic communications network.
Preferences
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Statistika
The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes. The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Oglaševanje
The technical storage or access is required to create user profiles to send advertising, or to track the user on a website or across several websites for similar marketing purposes.
  • Upravljanje možnosti
  • Upravljanje storitev
  • Upravljanje prodajalcev {vendor_count}
  • Preberite več o teh namenih
Upravljaj
  • {title}
  • {title}
  • {title}