Četrta etapa Kriterija Dauphine prinaša edino posamično vožnjo na čas. To bo prvi preizkus favoritov za končno zmago, med katere se seveda uvršča tudi Primož Roglič.
Kolesarje čaka 31,9 kilometra dolga trasa, ki večjih pasti ne skriva. Vsega skupaj bo potrebno premagati le 100 višinskih metrov, tudi nevarnih zavojev pa ni prav veliko.
Prvi bo ob 13.06 po štartni klančini zapeljal Matthew Walls (Bora-hansgrohe), ki si je v treh dneh dirkanja privozil največji zaostanek. Tekmovalci si bodo nato sledili v minutnem intervalu, v prvih minutah pa na trasi pričakujemo predvsem šprinterje.
Šele po skoraj eni uri bomo na progi pospremili prvega resnega kandidata za etapno zmago. To bo nihče drug kot Filippo Ganna (Ineos Grenadiers), ki bo že postavil izjemno konkurenčen čas, morda celo zmagovalnega.
Za Slovence bo zanimivo postalo šele nekaj minut čez 15. uro, ko bo na štartu stalo še zadnjih 28 tekmovalcev. Takrat bo štartni interval poskočil na dve minuti, na progo pa se bodo podajali kolesarji, ki jih tudi na koncu dirke pričakujemo visoko.
Zapomnite si čas 15.46, saj bo takrat na vrhu klančine Primož Roglič (Jumbo-Visma). Slovenec trenutno v skupnem seštevku zaseda 8. mesto z zaostankom 16 sekund za klubskim kolegom Woutom van Aertom (Jumbo-Visma).
Prav Belgijec bo poleg Ganne in Rogliča glavni favorit za etapno zmago, zato mu bo danes težko vzeti rumeno majico. Zagotovo pa bo Roglič v skupnem seštevku skočil nekoliko višje, pred njim so namreč trenutno nekateri kolesarji, ki jim vožnja na čas ne leži.
# | PRIIMEK in IME | EKIPA | ŠT. ČAS |
---|---|---|---|
1 | WALLS Matthew | BORA – hansgrohe | 13:06:00 |
2 | HEINSCHKE Leon | Team DSM | 13:07:00 |
3 | VAN GESTEL Dries | TotalEnergies | 13:08:00 |
4 | JONES Taj | Israel – Premier Tech | 13:09:00 |
5 | TROIA Oliviero | UAE Team Emirates | 13:10:00 |
6 | SAGIV Guy | Israel – Premier Tech | 13:11:00 |
7 | VERVLOESEM Xandres | Lotto Soudal | 13:12:00 |
8 | NORSGAARD Mathias | Movistar Team | 13:13:00 |
9 | JOHANSEN Julius | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 13:14:00 |
10 | MEEUS Jordi | BORA – hansgrohe | 13:15:00 |
11 | GROENEWEGEN Dylan | Team BikeExchange – Jayco | 13:16:00 |
12 | HAUSSLER Heinrich | Bahrain – Victorious | 13:17:00 |
13 | HEIDEMANN Miguel | B&B Hotels – KTM | 13:18:00 |
14 | DUJARDIN Sandy | TotalEnergies | 13:19:00 |
15 | GRADEK Kamil | Bahrain – Victorious | 13:20:00 |
16 | FERRON Valentin | TotalEnergies | 13:21:00 |
17 | JANSEN Amund Grøndahl | Team BikeExchange – Jayco | 13:22:00 |
18 | MOZZATO Luca | B&B Hotels – KTM | 13:23:00 |
19 | EDMONDSON Alex | Team BikeExchange – Jayco | 13:24:00 |
20 | DURBRIDGE Luke | Team BikeExchange – Jayco | 13:25:00 |
21 | GOUGEARD Alexis | B&B Hotels – KTM | 13:26:00 |
22 | BERNARD Julien | Trek – Segafredo | 13:27:00 |
23 | CHAMPION Thomas | Cofidis | 13:28:00 |
24 | BARBERO Carlos | Lotto Soudal | 13:29:00 |
25 | ANDERSEN Idar | Uno-X Pro Cycling Team | 13:30:00 |
26 | FINÉ Eddy | Cofidis | 13:31:00 |
27 | MOLANO Juan Sebastián | UAE Team Emirates | 13:32:00 |
28 | TOLHOEK Antwan | Trek – Segafredo | 13:33:00 |
29 | GRMAY Tsgabu | Team BikeExchange – Jayco | 13:34:00 |
30 | GRELLIER Fabien | TotalEnergies | 13:35:00 |
31 | LAPORTE Christophe | Jumbo-Visma | 13:36:00 |
32 | GALLOPIN Tony | Trek – Segafredo | 13:37:00 |
33 | PARET-PEINTRE Aurélien | AG2R Citroën Team | 13:38:00 |
34 | OLIVEIRA Ivo | UAE Team Emirates | 13:39:00 |
35 | HARPER Chris | Jumbo-Visma | 13:40:00 |
36 | PÖSTLBERGER Lukas | BORA – hansgrohe | 13:41:00 |
37 | COLLEONI Kevin | Team BikeExchange – Jayco | 13:42:00 |
38 | DE PLUS Laurens | INEOS Grenadiers | 13:43:00 |
39 | BRENNER Marco | Team DSM | 13:44:00 |
40 | NAESEN Oliver | AG2R Citroën Team | 13:45:00 |
41 | SHAW James | EF Education-EasyPost | 13:46:00 |
42 | PADUN Mark | EF Education-EasyPost | 13:47:00 |
43 | CHARMIG Anthon | Uno-X Pro Cycling Team | 13:48:00 |
44 | GRIGNARD Sébastien | Lotto Soudal | 13:49:00 |
45 | PICCOLI James | Israel – Premier Tech | 13:50:00 |
46 | SLEEN Torjus | Uno-X Pro Cycling Team | 13:51:00 |
47 | GANNA Filippo | INEOS Grenadiers | 13:52:00 |
48 | MÜHLBERGER Gregor | Movistar Team | 13:53:00 |
49 | STEIMLE Jannik | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 13:54:00 |
50 | BOASSON HAGEN Edvald | TotalEnergies | 13:55:00 |
51 | STUYVEN Jasper | Trek – Segafredo | 13:56:00 |
52 | DOULL Owain | EF Education-EasyPost | 13:57:00 |
53 | KEUKELEIRE Jens | EF Education-EasyPost | 13:58:00 |
54 | NIV Guy | Israel – Premier Tech | 13:59:00 |
55 | NATAROV Yuriy | Astana Qazaqstan Team | 14:00:00 |
56 | LE GAC Olivier | Groupama – FDJ | 14:01:00 |
57 | SKAARSETH Anders | Uno-X Pro Cycling Team | 14:02:00 |
58 | LOUVEL Matis | Team Arkéa Samsic | 14:03:00 |
59 | DELAPLACE Anthony | Team Arkéa Samsic | 14:04:00 |
60 | CONCA Filippo | Lotto Soudal | 14:05:00 |
61 | VAN AVERMAET Greg | AG2R Citroën Team | 14:06:00 |
62 | BENOOT Tiesj | Jumbo-Visma | 14:07:00 |
63 | SWEENY Harry | Lotto Soudal | 14:08:00 |
64 | BIDARD François | Cofidis | 14:09:00 |
65 | DEWULF Stan | AG2R Citroën Team | 14:10:00 |
66 | QUINN Sean | EF Education-EasyPost | 14:11:00 |
67 | GUERNALEC Thibault | Team Arkéa Samsic | 14:12:00 |
68 | VENTURINI Clément | AG2R Citroën Team | 14:13:00 |
69 | OWSIAN Łukasz | Team Arkéa Samsic | 14:14:00 |
70 | THOMAS Benjamin | Cofidis | 14:15:00 |
71 | COMBAUD Romain | Team DSM | 14:16:00 |
72 | GREGAARD Jonas | Uno-X Pro Cycling Team | 14:17:00 |
73 | AMADOR Andrey | INEOS Grenadiers | 14:18:00 |
74 | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 14:19:00 |
75 | DOUBEY Fabien | TotalEnergies | 14:20:00 |
76 | VELASCO Simone | Astana Qazaqstan Team | 14:21:00 |
77 | RIABUSHENKO Alexandr | Astana Qazaqstan Team | 14:22:00 |
78 | POLITT Nils | BORA – hansgrohe | 14:23:00 |
79 | SCHÖNBERGER Sebastian | B&B Hotels – KTM | 14:24:00 |
80 | ROLLAND Pierre | B&B Hotels – KTM | 14:25:00 |
81 | KRUIJSWIJK Steven | Jumbo-Visma | 14:26:00 |
82 | SCHULTZ Nick | Team BikeExchange – Jayco | 14:27:00 |
83 | DEVENYNS Dries | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 14:28:00 |
84 | CAVAGNA Rémi | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 14:29:00 |
85 | PAGE Hugo | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 14:30:00 |
86 | STORER Michael | Groupama – FDJ | 14:31:00 |
87 | MADOUAS Valentin | Groupama – FDJ | 14:32:00 |
88 | TOUMIRE Hugo | Cofidis | 14:33:00 |
89 | GOLDSTEIN Omer | Israel – Premier Tech | 14:34:00 |
90 | ROMO Javier | Astana Qazaqstan Team | 14:35:00 |
91 | ZEITS Andrey | Astana Qazaqstan Team | 14:36:00 |
92 | DONOVAN Mark | Team DSM | 14:37:00 |
93 | ARDILA Andrés Camilo | UAE Team Emirates | 14:38:00 |
94 | BONNAMOUR Franck | B&B Hotels – KTM | 14:39:00 |
95 | BOUCHARD Geoffrey | AG2R Citroën Team | 14:40:00 |
96 | FABBRO Matteo | BORA – hansgrohe | 14:41:00 |
97 | ARMIRAIL Bruno | Groupama – FDJ | 14:42:00 |
98 | DE BOD Stefan | Astana Qazaqstan Team | 14:43:00 |
99 | CLARKE Simon | Israel – Premier Tech | 14:44:00 |
100 | BARGUIL Warren | Team Arkéa Samsic | 14:45:00 |
101 | BAKELANTS Jan | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 14:46:00 |
102 | LIETAER Eliot | B&B Hotels – KTM | 14:47:00 |
103 | HUYS Laurens | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 14:48:00 |
104 | VERMAERKE Kevin | Team DSM | 14:49:00 |
105 | BOUET Maxime | Team Arkéa Samsic | 14:50:00 |
106 | HAYTER Ethan | INEOS Grenadiers | 14:51:00 |
107 | VAN GILS Maxim | Lotto Soudal | 14:52:00 |
108 | VUILLERMOZ Alexis | TotalEnergies | 14:53:00 |
109 | VERONA Carlos | Movistar Team | 14:54:00 |
110 | MOLARD Rudy | Groupama – FDJ | 14:55:00 |
111 | GESCHKE Simon | Cofidis | 14:56:00 |
112 | GOOSSENS Kobe | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 14:57:00 |
113 | GUGLIELMI Simon | Team Arkéa Samsic | 14:58:00 |
114 | FROOME Chris | Israel – Premier Tech | 14:59:00 |
115 | KWIATKOWSKI Michał | INEOS Grenadiers | 15:00:00 |
116 | SKUJIŅŠ Toms | Trek – Segafredo | 15:01:00 |
117 | HIRT Jan | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 15:02:00 |
118 | BENNETT George | UAE Team Emirates | 15:03:00 |
119 | TIBERI Antonio | Trek – Segafredo | 15:04:00 |
120 | SÁNCHEZ Luis León | Bahrain – Victorious | 15:05:00 |
121 | HONORÉ Mikkel Frølich | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 15:06:00 |
122 | BATTISTELLA Samuele | Astana Qazaqstan Team | 15:08:00 |
123 | VINGEGAARD Jonas | Jumbo-Visma | 15:10:00 |
124 | GEOGHEGAN HART Tao | INEOS Grenadiers | 15:12:00 |
125 | MEINTJES Louis | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 15:14:00 |
126 | KELDERMAN Wilco | BORA – hansgrohe | 15:16:00 |
127 | GENIETS Kevin | Groupama – FDJ | 15:18:00 |
128 | TEUNS Dylan | Bahrain – Victorious | 15:20:00 |
129 | BAGIOLI Andrea | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 15:22:00 |
130 | MAS Enric | Movistar Team | 15:24:00 |
131 | CARUSO Damiano | Bahrain – Victorious | 15:26:00 |
132 | ELISSONDE Kenny | Trek – Segafredo | 15:28:00 |
133 | HAIG Jack | Bahrain – Victorious | 15:30:00 |
134 | CATTANEO Mattia | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 15:32:00 |
135 | DUNBAR Eddie | INEOS Grenadiers | 15:34:00 |
136 | AYUSO Juan | UAE Team Emirates | 15:36:00 |
137 | JOHANNESSEN Tobias Halland | Uno-X Pro Cycling Team | 15:38:00 |
138 | MCNULTY Brandon | UAE Team Emirates | 15:40:00 |
139 | O’CONNOR Ben | AG2R Citroën Team | 15:42:00 |
140 | CRAS Steff | Lotto Soudal | 15:44:00 |
141 | ROGLIČ Primož | Jumbo-Visma | 15:46:00 |
142 | CHAVES Esteban | EF Education-EasyPost | 15:48:00 |
143 | GUERREIRO Ruben | EF Education-EasyPost | 15:50:00 |
144 | JORGENSON Matteo | Movistar Team | 15:52:00 |
145 | KONRAD Patrick | BORA – hansgrohe | 15:54:00 |
146 | LAFAY Victor | Cofidis | 15:56:00 |
147 | GAUDU David | Groupama – FDJ | 15:58:00 |
148 | VAN AERT Wout | Jumbo-Visma | 16:00:00 |