Pred nami je še zadnje dejanje Dirke po Italiji. Kolesarji se bodo pomerili v posamični vožnji na čas, ki bo dokončno okronala skupnega zmagovalca. V najboljšem položaju je Jai Hindley, ki je na včerajšnji gorski etapi prevzel rožnato majico.
Verona bo znova gostila zadnjo etapo Dirke po Italiji. Kolesarje čaka 17,4 kilometra dolga trasa po ulicah mesta, ki bo na sredini postregla z vzponom četrte kategorije. Vse skupaj se bo, kot smo že vajeni, zaključilo v veronski areni, kjer bo okronan zmagovalec 105. izvedbe.
Vse skupaj se bo začelo ob 14.00, ko bo na traso zapeljal Roger Kluge (Lotto Soudal). Tekmovalci si bodo nato sledili v minutnem intervalu, vse do zadnje deseterice, ko bo štartni interval znašal tri minute.
Slovenci se bomo pred televizijske ekrane “prilepili” ob 15.58, ko bo na štartu letos odlični Domen Novak (Bahrain Victorious). V skupnem seštevku zaseda visoko 31. mesto, a za skok v najboljšo trideseterico bi moral pridobiti kar pet minut, kar je na tako kratki trasi praktično nemogoče.
Zadnja deseterica se bo začela z nastopom Hugha Carthyja (EF Education-EasyPost), ki bo štartal ob 16.21. Gledalci pa bomo najbolj nestrpno pričakovali, da ura odbije 16.42, ko z nastopom začne Mikel Landa (Bahrain Victorious), v naslednjih šestih minutah pa se bosta na pot podala še Richard Carapaz (Ineos Grenadiers) in Jai Hindley (Bora-hansgrohe).
# | PRIIMEK in IME | EKIPA | ŠT. ČAS |
---|---|---|---|
1 | KLUGE Roger | Lotto Soudal | 14:00:00 |
2 | SERRY Pieter | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 14:01:00 |
3 | BRÄNDLE Matthias | Israel – Premier Tech | 14:02:00 |
4 | VAN LERBERGHE Bert | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 14:03:00 |
5 | CAVENDISH Mark | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 14:04:00 |
6 | DAVY Clément | Groupama – FDJ | 14:05:00 |
7 | TAGLIANI Filippo | Drone Hopper – Androni Giocattoli | 14:06:00 |
8 | RICHEZE Maximiliano | UAE Team Emirates | 14:07:00 |
9 | OLIVEIRA Rui | UAE Team Emirates | 14:08:00 |
10 | VAN DEN BERG Julius | EF Education-EasyPost | 14:09:00 |
11 | KREDER Wesley | Cofidis | 14:10:00 |
12 | BAUHAUS Phil | Bahrain – Victorious | 14:11:00 |
13 | ZABEL Rick | Israel – Premier Tech | 14:12:00 |
14 | CIMOLAI Davide | Cofidis | 14:13:00 |
15 | GUARNIERI Jacopo | Groupama – FDJ | 14:14:00 |
16 | DOWSETT Alex | Israel – Premier Tech | 14:15:00 |
17 | SCHWARZMANN Michael | Lotto Soudal | 14:16:00 |
18 | SINKELDAM Ramon | Groupama – FDJ | 14:17:00 |
19 | THEUNS Edward | Trek – Segafredo | 14:18:00 |
20 | DÉMARE Arnaud | Groupama – FDJ | 14:19:00 |
21 | HOLLENSTEIN Reto | Israel – Premier Tech | 14:20:00 |
22 | GAVIRIA Fernando | UAE Team Emirates | 14:21:00 |
23 | SCOTSON Miles | Groupama – FDJ | 14:22:00 |
24 | RIVI Samuele | EOLO-Kometa | 14:23:00 |
25 | BAIS Davide | EOLO-Kometa | 14:24:00 |
26 | NAESEN Lawrence | AG2R Citroën Team | 14:25:00 |
27 | CONSONNI Simone | Cofidis | 14:26:00 |
28 | DAINESE Alberto | Team DSM | 14:27:00 |
29 | BIERMANS Jenthe | Israel – Premier Tech | 14:28:00 |
30 | BENEDETTI Cesare | BORA – hansgrohe | 14:29:00 |
31 | LEYSEN Senne | Alpecin-Fenix | 14:30:00 |
32 | VERGAERDE Otto | Trek – Segafredo | 14:31:00 |
33 | HOLMES Matthew | Lotto Soudal | 14:32:00 |
34 | PONOMAR Andrii | Drone Hopper – Androni Giocattoli | 14:33:00 |
35 | KONOVALOVAS Ignatas | Groupama – FDJ | 14:34:00 |
36 | HEPBURN Michael | Team BikeExchange – Jayco | 14:35:00 |
37 | RIESEBEEK Oscar | Alpecin-Fenix | 14:36:00 |
38 | MODOLO Sacha | Bardiani-CSF-Faizanè | 14:37:00 |
39 | DENZ Nico | Team DSM | 14:38:00 |
40 | PEÁK Barnabás | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 14:39:00 |
41 | DE BONDT Dries | Alpecin-Fenix | 14:40:00 |
42 | CRADDOCK Lawson | Team BikeExchange – Jayco | 14:41:00 |
43 | RASTELLI Luca | Bardiani-CSF-Faizanè | 14:42:00 |
44 | GAMPER Patrick | BORA – hansgrohe | 14:43:00 |
45 | LUDVIGSSON Tobias | Groupama – FDJ | 14:44:00 |
46 | COMBAUD Romain | Team DSM | 14:45:00 |
47 | MOSCA Jacopo | Trek – Segafredo | 14:46:00 |
48 | DE GENDT Aimé | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 14:47:00 |
49 | CATAFORD Alexander | Israel – Premier Tech | 14:48:00 |
50 | BALLERINI Davide | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 14:49:00 |
51 | BAYER Tobias | Alpecin-Fenix | 14:50:00 |
52 | LAZKANO Oier | Movistar Team | 14:51:00 |
53 | AFFINI Edoardo | Jumbo-Visma | 14:52:00 |
54 | CORT Magnus | EF Education-EasyPost | 14:53:00 |
55 | MAESTRI Mirco | EOLO-Kometa | 14:54:00 |
56 | PÉRICHON Pierre-Luc | Cofidis | 14:55:00 |
57 | JUUL-JENSEN Christopher | Team BikeExchange – Jayco | 14:56:00 |
58 | DE MARCHI Alessandro | Israel – Premier Tech | 14:57:00 |
59 | RAVANELLI Simone | Drone Hopper – Androni Giocattoli | 14:58:00 |
60 | VAN EMDEN Jos | Jumbo-Visma | 14:59:00 |
61 | HÄNNINEN Jaakko | AG2R Citroën Team | 15:00:00 |
62 | PEREZ Anthony | Cofidis | 15:01:00 |
63 | SÜTTERLIN Jasha | Bahrain – Victorious | 15:02:00 |
64 | CALMEJANE Lilian | AG2R Citroën Team | 15:03:00 |
65 | PUCCIO Salvatore | INEOS Grenadiers | 15:04:00 |
66 | FETTER Erik | EOLO-Kometa | 15:05:00 |
67 | OLDANI Stefano | Alpecin-Fenix | 15:06:00 |
68 | BAIS Mattia | Drone Hopper – Androni Giocattoli | 15:07:00 |
69 | KNOX James | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 15:08:00 |
70 | SCOTSON Callum | Team BikeExchange – Jayco | 15:09:00 |
71 | CAMARGO Diego Andrés | EF Education-EasyPost | 15:10:00 |
72 | ZARDINI Edoardo | Drone Hopper – Androni Giocattoli | 15:11:00 |
73 | ROSA Diego | EOLO-Kometa | 15:12:00 |
74 | SCHMID Mauro | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 15:13:00 |
75 | SEPÚLVEDA Eduardo | Drone Hopper – Androni Giocattoli | 15:14:00 |
76 | DE GENDT Thomas | Lotto Soudal | 15:15:00 |
77 | CATALDO Dario | Trek – Segafredo | 15:16:00 |
78 | ALEOTTI Giovanni | BORA – hansgrohe | 15:17:00 |
79 | SOBRERO Matteo | Team BikeExchange – Jayco | 15:18:00 |
80 | ROCHAS Rémy | Cofidis | 15:19:00 |
81 | ALBANESE Vincenzo | EOLO-Kometa | 15:20:00 |
82 | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 15:21:00 |
83 | GAVAZZI Francesco | EOLO-Kometa | 15:22:00 |
84 | SWIFT Ben | INEOS Grenadiers | 15:23:00 |
85 | PRODHOMME Nicolas | AG2R Citroën Team | 15:24:00 |
86 | VILLELLA Davide | Cofidis | 15:25:00 |
87 | CASTROVIEJO Jonathan | INEOS Grenadiers | 15:26:00 |
88 | EENKHOORN Pascal | Jumbo-Visma | 15:27:00 |
89 | KUDUS Merhawi | EF Education-EasyPost | 15:28:00 |
90 | ARCAS Jorge | Movistar Team | 15:29:00 |
91 | BARTA Will | Movistar Team | 15:30:00 |
92 | VAN DER POEL Mathieu | Alpecin-Fenix | 15:31:00 |
93 | PETERS Nans | AG2R Citroën Team | 15:32:00 |
94 | TEJADA Harold | Astana Qazaqstan Team | 15:33:00 |
95 | FOSS Tobias | Jumbo-Visma | 15:34:00 |
96 | VENDRAME Andrea | AG2R Citroën Team | 15:35:00 |
97 | GABBURO Davide | Bardiani-CSF-Faizanè | 15:36:00 |
98 | TONELLI Alessandro | Bardiani-CSF-Faizanè | 15:37:00 |
99 | ZWIEHOFF Ben | BORA – hansgrohe | 15:38:00 |
100 | GALL Felix | AG2R Citroën Team | 15:39:00 |
101 | MONIQUET Sylvain | Lotto Soudal | 15:40:00 |
102 | ZANA Filippo | Bardiani-CSF-Faizanè | 15:41:00 |
103 | SOSA Iván Ramiro | Movistar Team | 15:42:00 |
104 | TAARAMÄE Rein | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 15:43:00 |
105 | COVI Alessandro | UAE Team Emirates | 15:44:00 |
106 | TUSVELD Martijn | Team DSM | 15:45:00 |
107 | FELLINE Fabio | Astana Qazaqstan Team | 15:46:00 |
108 | NARVÁEZ Jhonatan | INEOS Grenadiers | 15:47:00 |
109 | COSTA Rui | UAE Team Emirates | 15:48:00 |
110 | SKJELMOSE JENSEN Mattias | Trek – Segafredo | 15:49:00 |
111 | TULETT Ben | INEOS Grenadiers | 15:50:00 |
112 | HAMILTON Chris | Team DSM | 15:51:00 |
113 | ULISSI Diego | UAE Team Emirates | 15:52:00 |
114 | FORMOLO Davide | UAE Team Emirates | 15:53:00 |
115 | VALTER Attila | Groupama – FDJ | 15:54:00 |
116 | HOWSON Damien | Team BikeExchange – Jayco | 15:55:00 |
117 | POELS Wout | Bahrain – Victorious | 15:56:00 |
118 | ROTA Lorenzo | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 15:57:00 |
119 | NOVAK Domen | Bahrain – Victorious | 15:58:00 |
120 | VANSEVENANT Mauri | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 15:59:00 |
121 | PRONSKIY Vadim | Astana Qazaqstan Team | 16:00:00 |
122 | LEEMREIZE Gijs | Jumbo-Visma | 16:01:00 |
123 | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 16:02:00 |
124 | MOLLEMA Bauke | Trek – Segafredo | 16:03:00 |
125 | CICCONE Giulio | Trek – Segafredo | 16:04:00 |
126 | COVILI Luca | Bardiani-CSF-Faizanè | 16:05:00 |
127 | CHEREL Mikaël | AG2R Citroën Team | 16:06:00 |
128 | DOMBROWSKI Joe | Astana Qazaqstan Team | 16:07:00 |
129 | BOUWMAN Koen | Jumbo-Visma | 16:08:00 |
130 | OOMEN Sam | Jumbo-Visma | 16:09:00 |
131 | KÄMNA Lennard | BORA – hansgrohe | 16:10:00 |
132 | ARENSMAN Thymen | Team DSM | 16:11:00 |
133 | KELDERMAN Wilco | BORA – hansgrohe | 16:12:00 |
134 | SIVAKOV Pavel | INEOS Grenadiers | 16:13:00 |
135 | FORTUNATO Lorenzo | EOLO-Kometa | 16:14:00 |
136 | MARTIN Guillaume | Cofidis | 16:15:00 |
137 | HAMILTON Lucas | Team BikeExchange – Jayco | 16:16:00 |
138 | BUITRAGO Santiago | Bahrain – Victorious | 16:17:00 |
139 | VALVERDE Alejandro | Movistar Team | 16:18:00 |
140 | CARTHY Hugh | EF Education-EasyPost | 16:21:00 |
141 | LÓPEZ Juan Pedro | Trek – Segafredo | 16:24:00 |
142 | POZZOVIVO Domenico | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 16:27:00 |
143 | BUCHMANN Emanuel | BORA – hansgrohe | 16:30:00 |
144 | HIRT Jan | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 16:33:00 |
145 | BILBAO Pello | Bahrain – Victorious | 16:36:00 |
146 | NIBALI Vincenzo | Astana Qazaqstan Team | 16:39:00 |
147 | LANDA Mikel | Bahrain – Victorious | 16:42:00 |
148 | CARAPAZ Richard | INEOS Grenadiers | 16:45:00 |
149 | HINDLEY Jai | BORA – hansgrohe | 16:48:00 |